Programy i Projekty

Program ,,Trzymaj formę"

W  roku szkolnym 2020/2021 był realizowany był w klasie 4 program antytytoniowej edukacji zdrowotnej” Bieg po zdrowie”. Uczniowie podczas realizacji tego programu zdobywali wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz korzyści wynikających z niepalenia papierosów. Uczniowie klas 5-8 kontynuowali realizację programu „Trzymaj formę” i pogłębiali wiedzę dotyczącą: zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, czytania informacji zamieszczonych na opakowania produktów spożywczych oraz propagowania zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.

Anna Makowska

Wychodząc naprzeciw zaleceniom strategii Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz zaleceniom „Białej Księgi Komisji Europejskiej – strategia dla Europy, w zakresie zagadnień zdrowia związanych z żywieniem, nadwagą i otyłością”, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności, zapoczątkowały w roku 2006 Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” promujący zasady zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej.

„Trzymaj Formę!” jest pierwszym Programem opartym na partnerstwie publiczno – prywatnym, który został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Instytut Żywności i Żywienia.

Cel główny programu:

Edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.