Programy i Projekty

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania” to program przygotowany z myślą o uczennicach klas pierwszych i drugich gimnazjum. Celem programu jest wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Przeprowadzenie takich spotkań z młodzieżą to trudne zadanie, dlatego w ramach programu przygotowano specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie nauczycieli w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Ta inicjatywa edukacyjna pozwoli nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem. Szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, który umożliwi ciekawe i fachowe przeprowadzenie zajęć w grupie dziewcząt. Zestaw ten zawiera: filmy edukacyjne wraz ze scenariuszami zajęć dla nauczycieli, plakat informacyjny dla szkoły, poradniki dla nastolatek oraz ich rodziców, a także nowość tablice edukacyjne umożliwiające prowadzenie zajęć z dziewczętami.

W ramach programu przewidziany jest tez konkurs!

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: http://akademia-dojrzewania.pl/strefa-dla-szkol/konkurs/