,,Warto spojrzeć"

.

ARCHIPELAG SKARBÓW

24 i 25 kwietnie uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW.  Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie.

Celem programu jest:

• zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży,
  • ograniczenie picia alkoholu, używania narkotyków i dopalaczy,
  • ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej (fizycznej, słownej oraz o podtekście seksualnym),
  • ograniczenie wczesnych kontaktów seksualnych młodzieży i problemów z nimi związanych.

RECEPTA NA SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO

DEBATA

Uczniowie klasy piątej i szóstej 26 marca wzięli udział w debacie. Debata to program profilaktyczny dotyczący alkoholizmu, skierowany głównie do młodzieży, która nie miała jeszcze kontaktu z alkoholem. Jego celem jest zapobieganie przedwczesnemu spożyciu alkoholu oraz jego negatywnym skutkom, a także promowanie postawy abstynencji. Spotkania w ramach programu mają na celu zrozumienie przekonań młodzieży i próbę ich zmiany.

Cele programu

• Wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.
  • Wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych (proalkoholowych norm środowiskowych).
  • Klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia.
  • Wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych – osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych – rodziców i nauczycieli.

Bezpieczne WAKACJE!

Kiedyś Twoje dziecko rozwinie skrzydła, od Ciebie zależy czy będzie latać.

Zachęcam do skopiowania linku i obejrzenia krótkiego filmiku - który może zmienić wiele.

Drodzy Rodzice

Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, niestety coraz więcej dzieci choruje  na tą podstępną chorobę. W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w prelekcji związanej z tym dniem.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z krótką prezentacją na temat depresji.

Ogolnopolski_Dzien_Walki_z_Depresja_strona.pdf

BEZPIECZNE FERIE

DZIEŃ PROFILAKTYKI  - SPINACZ

26 stycznia uczniowie klas 6-8  uczestniczyli w programie progilaktycznym.

Program profilaktyczny „SPINACZ” powstał z myślą o tym, by wspierać młodych ludzi w realizacji marzeń i dążeniu do wyznaczonych celów.

Program „Spinacz” opiera się na założeniach profilaktyki zintegrowanej, w której uwzględnia się wzajemne powiązania pomiędzy różnymi problemami młodzieży i poszukuje wspólnych ich przyczyn i uwarunkowań. Ważnym założeniem tego podejścia jest też to, by treści programu dotyczyły tematów kluczowych rozwojowo dla młodzieży tematów oraz, by uruchamiały głęboką i silną motywację do zgeneralizowanej zmiany postępowania.

W nawiązaniu do tego, Program „Spinacz”:

a) odwołuje się do jednego z kluczowych obszarów życia współczesnej młodzieży, jakim jest rzeczywistość cyfrowa, będąca dla młodych ludzi jednocześnie przestrzenią realizacji własnych pragnień, jak i źródłem stresu a nierzadko i bolesnych doświadczeń;

b) porusza zagadnienia związane z marzeniami, szczęściem i sukcesem życiowym – kwestiami szczególnie ważnymi dla młodzieży;

c) dotyka tematyki tożsamości i tworzenia więzi z innymi, które są kluczowymi wyzwaniami i zadaniami rozwojowymi dla nastolatków.

Uczniowie klas 6-8 z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Tego samego dnia podczas zebrania popułodniowego w programie profilaktycznym brali udział rodzice naszych uczniów - frekfencja była bardzo duża co bardzo nas cieszy.

Drodzy Rodzice

Zachęcam so obejrzenia kilkuminutowycg filmików

Proszę zwskanować kod QR i kliknąć kolejno w każdą ikonkę - dowiecie się Państwo jaki wpływ na Państwa dzieci nieograniczony dostęp do internetu.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.  Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak jak przekonuje UNICEF nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek – 21 listopada. W tym roku ten wyjątkowy dzień będzie upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

Zachęcam do zapoznania się z prezentacją na temat praw dziecka.

1_Dzien_Prraw_Dziecka.

KONTAKTY DO INSTYTUCJI POMOCOWYCH