24 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy II odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Pięczkowie. Z okazji Dni Książki obejrzeli prezentację na temat początków piśmiennictwa i powstawania pierwszych książek. Ciekawość uczniów wzbudziły najstarsze egzemplarze zgromadzone w miejscowej bibliotece. Na koniec każde dziecko samodzielnie wykonało i ozdobiło opaskę czytelnika.
Zdjęcia w galerii WIZYTA W BIBLIOTECE
24 i 25 kwietnie nauczyciele i uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie.
Celem programu jest:
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN . W tym roku upamiętniała ona 81 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Cała społeczność szkolna 23 kwietnia przypięła do swoich ubrań papierowe żonkile –symbolizujące pamięć i nadzieję. Żonkile to kwiaty związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej, który każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby i składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Ponadto podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klas 1-8 obejrzeli filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum Polin.
9 kwietnia 2024r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodzono dzień dresiarza. Najbardziej wskazanym strojem tego wyjątkowego dnia był oczywiście wygodny i niezawodny dres. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć nie tylko uczniów w kolorowych dresach, ale także nauczycieli i pracowników szkoły.
Zdjęcia w galerii DZIEŃ DRESIARZA
Kwiecień to miesiąc zachęcający najmłodszych uczniów do wiosennych inspiracji i organizowania wspólnych zajęć. Uczniowie klas 1-3 wykonywali kolorowe i pomysłowe prace plastyczne, przygotowywali zdrowe kanapki z nowalijkami, rozpoznawali różne rodzaje nasion i tworzyli ogródek w szkle. Wspólna praca wyzwalała w dzieciach radość i zadowolenie.
Wychowawcy klas 1-3
Zdjęcia w galerii WIOSENNE AKTYWNOŚCI
2 kwietia wszyscy pracownicy wzięli udział w szkolenie z pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła firma SAMPLE z Wrocławia. Każdy pracownik miał okazję przypomnieć sobie zasady pomocy podczas ćwiczeń praktycznych.
Uczniowie klasy piątej i szóstej 26 marca wzięli udział w debacie. Debata to program profilaktyczny dotyczący alkoholizmu, skierowany głównie do młodzieży, która nie miała jeszcze kontaktu z alkoholem. Jego celem jest zapobieganie przedwczesnemu spożyciu alkoholu oraz jego negatywnym skutkom, a także promowanie postawy abstynencji. Spotkania w ramach programu mają na celu zrozumienie przekonań młodzieży i próbę ich zmiany.
Cele programu
26 marca 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Wielkanocny zajączek” którego ideą było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas I-VIII. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie , ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Po nardzie jury wybrało dwie prace po jednej pracy w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy: I-III
Kamil Kominek kl. III
Klasy: IV-VIII
Justyna Stachowiak kl. V
oraz dwa wyróżnienia dla Amelii Maźwy z kl.II i Zofii Konarkowskiej z kl. II.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie, tworząc prace pełne pasji.
Zdjęcia w galerii KONKURS PLASTYCZNY
26 marca 2024r. uczniowie klas 4-8 udali się wraz z opiekunami do kręgielni Green Room w Jarocinie. Niektórzy uczniowie mieli okazję pierwszy raz grać w kręgle. Ujawnili się też eksperci w tej grze. Czas spędzony na zabawie upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Po zabawie udaliśmy się do MacDonalda na posiłek. Kolejna wycieczka organizowana przez Samorząd uczniowski za nami.
Zdjęcia w galerii WYCIECZKA NA KRĘGLE
Biblioteka Publiczna w Pięczkowie dn. 25 marca 2024r. przygotowała zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów kl. III. Tematyka spotkania dotyczyła polskich parków narodowych. Uczniowie poznali nazwy poszczególnych parków w oparciu o prezentowaną literaturę i prezentację oraz zasady zachowania na obszarach chronionych. Po zakończeniu zajęć potrafili wyjaśnić pojęcia: park narodowy i rezerwat, poznali symbole poszczególnych parków narodowych; zasady zachowania się na obszarach chronionych; cechy charakterystyczne wybranych parków narodowych. Uczniowie wykonali także wiosenne kwiaty z kolorowego papieru.
Zdjęcia w galerii Polskie parki narodowe – lekcja biblioteczna została dodana do albumu fotograficznego
Pieniądze z akcji GÓRA GROSZA, przekazujemy fundacji TOWARZYSTWO NASZ DOM.Pieniądze są przekazane dla dzieci, które ułatwiają w znalezieniu bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
12 marca 2024 roku uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wycieczce do zakładów pracy mieszczących się w Nowym Mieście. Odwiedziliśmy firmę ANROM zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć cały proces powstania mebli. Drugim zakładem pracy, który poznaliśmy była to firma NA-PO przedmiotem działalności firmy jest projektowanie, wytwarzanie i montaż konstrukcji stalowych.
Zdjęcia w galerii ODWIEDZAMY ZAKŁADY PRACY
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet przygotowane przez członków samorządu uczniowskiego. W tym dniu w związku z nadchodzącym Dniem Mężczyzny, chłopcy również otrzymali słodkie upominki. Na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę. Pani Dyrektor oraz Samorząd uczniowski złożyli wszystkim kobietom i mężczyznom najserdeczniejsze życzenia. Grupa taneczna pod okiem Pani Julity Woźniak przygotowała krótki pokaz taneczny. To był wyjątkowy dzień.
Zdjęcia w galerii DZIEŃ KOBIET I MĘŻDZYZN
9 lutego 2024r. obchodziliśmy szkolne Walentynki. Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe do skrzyneczki przygotowanej przez członków samorządu uczniowskiego. W piątek kartki trafiły do adresatów. Uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności. Uwieńczeniem tego dnia i zarazem początkiem ferii była zorganizowana przez samorząd uczniowski szkolna dyskoteka walentynkowa. Podczas imprezy można było zakupić losy, słodkości i przekąski w sklepiku. Członkowie samorządu zadbali też o wystrój sali oraz liczne konkursy podczas zabawy. Podczas losowania nagród, zwycięzcy nie ukrywali swojego zadowolenia. Dyskoteka była bardzo udana a teraz czas na ferie i wypoczynek.
Zdjęcia w galerii DYSKOTEKA WALENTYNKOWA
8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek. W tym dniu każdy łasuch mógł zakupić pysznego pączka. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w ciągu dalszego życia nie będzie mu się wiodło. Jednak w naszej szkole chyba nie było takiej osoby, każdy skosztował tych słodkich pyszności.
Zdjęcia w galerii TŁUSTY CZWARTEK