W niedzielę 28 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Poznania na mecz piłki nożnej, w której zmierzył się Lech Poznań z Cracovią na stadionie Enea Poznań w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi dotyczące tego, co można wnosić na mecz,a co trzeba pozostawić u ochrony. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli wyznaczone miejsca. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 18.30. Pomimo niesamowitego dopingu kibiców oraz wiary w sukces, „Kolejorza” końcowy wynik wyniósł 0:0. Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu.
Opiekunowie wycieczki: Judyta Biernacik, Julita Woźniak, Magdalena Szymańska - Spychalska
Zdjęcia w galerii MECZ
26 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły udali się do jednostki wojskowej na obchody 79 rocznicy utworzenia 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Celem wycieczki było poznanie pracy żołnierza, obejrzenia specjalistycznego sprzętu wojskowego, jakim posługują się żołnierze podczas wykonywania swojej pracy i w czasie wyjazdów na poligony wojskowe. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska samochody wojskowe, wejść do nich i obejrzeć ich wyposażenie. Atrakcją wycieczki było również poznanie pracy tych żołnierzy, którzy przy pomocy sprzętu zajmują się wykrywaniem min w terenie. Uczniowie mogli przymierzyć ciężką kamizelkę, wziąć do rąk sprzęt i przez chwilę wczuć się w rolę żołnierza, który poszukuje min. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której uczniowie śmiało podchodzili do wojskowych, zadawali pytania oraz podziwiali wszelkie akcesoria wojskowe. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.
Zdjęcia w galerii JEDNOSTKA WOJSKOWA
24 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy II odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Pięczkowie. Z okazji Dni Książki obejrzeli prezentację na temat początków piśmiennictwa i powstawania pierwszych książek. Ciekawość uczniów wzbudziły najstarsze egzemplarze zgromadzone w miejscowej bibliotece. Na koniec każde dziecko samodzielnie wykonało i ozdobiło opaskę czytelnika.
Zdjęcia w galerii WIZYTA W BIBLIOTECE
24 i 25 kwietnie nauczyciele i uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie.
Celem programu jest:
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN . W tym roku upamiętniała ona 81 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Cała społeczność szkolna 23 kwietnia przypięła do swoich ubrań papierowe żonkile –symbolizujące pamięć i nadzieję. Żonkile to kwiaty związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej, który każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby i składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Ponadto podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klas 1-8 obejrzeli filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum Polin.
9 kwietnia 2024r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodzono dzień dresiarza. Najbardziej wskazanym strojem tego wyjątkowego dnia był oczywiście wygodny i niezawodny dres. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć nie tylko uczniów w kolorowych dresach, ale także nauczycieli i pracowników szkoły.
Zdjęcia w galerii DZIEŃ DRESIARZA
Kwiecień to miesiąc zachęcający najmłodszych uczniów do wiosennych inspiracji i organizowania wspólnych zajęć. Uczniowie klas 1-3 wykonywali kolorowe i pomysłowe prace plastyczne, przygotowywali zdrowe kanapki z nowalijkami, rozpoznawali różne rodzaje nasion i tworzyli ogródek w szkle. Wspólna praca wyzwalała w dzieciach radość i zadowolenie.
Wychowawcy klas 1-3
Zdjęcia w galerii WIOSENNE AKTYWNOŚCI
2 kwietia wszyscy pracownicy wzięli udział w szkolenie z pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła firma SAMPLE z Wrocławia. Każdy pracownik miał okazję przypomnieć sobie zasady pomocy podczas ćwiczeń praktycznych.
Uczniowie klasy piątej i szóstej 26 marca wzięli udział w debacie. Debata to program profilaktyczny dotyczący alkoholizmu, skierowany głównie do młodzieży, która nie miała jeszcze kontaktu z alkoholem. Jego celem jest zapobieganie przedwczesnemu spożyciu alkoholu oraz jego negatywnym skutkom, a także promowanie postawy abstynencji. Spotkania w ramach programu mają na celu zrozumienie przekonań młodzieży i próbę ich zmiany.
Cele programu
26 marca 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Wielkanocny zajączek” którego ideą było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas I-VIII. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie , ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Po nardzie jury wybrało dwie prace po jednej pracy w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy: I-III
Kamil Kominek kl. III
Klasy: IV-VIII
Justyna Stachowiak kl. V
oraz dwa wyróżnienia dla Amelii Maźwy z kl.II i Zofii Konarkowskiej z kl. II.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie, tworząc prace pełne pasji.
Zdjęcia w galerii KONKURS PLASTYCZNY
26 marca 2024r. uczniowie klas 4-8 udali się wraz z opiekunami do kręgielni Green Room w Jarocinie. Niektórzy uczniowie mieli okazję pierwszy raz grać w kręgle. Ujawnili się też eksperci w tej grze. Czas spędzony na zabawie upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Po zabawie udaliśmy się do MacDonalda na posiłek. Kolejna wycieczka organizowana przez Samorząd uczniowski za nami.
Zdjęcia w galerii WYCIECZKA NA KRĘGLE
Biblioteka Publiczna w Pięczkowie dn. 25 marca 2024r. przygotowała zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów kl. III. Tematyka spotkania dotyczyła polskich parków narodowych. Uczniowie poznali nazwy poszczególnych parków w oparciu o prezentowaną literaturę i prezentację oraz zasady zachowania na obszarach chronionych. Po zakończeniu zajęć potrafili wyjaśnić pojęcia: park narodowy i rezerwat, poznali symbole poszczególnych parków narodowych; zasady zachowania się na obszarach chronionych; cechy charakterystyczne wybranych parków narodowych. Uczniowie wykonali także wiosenne kwiaty z kolorowego papieru.
Zdjęcia w galerii Polskie parki narodowe – lekcja biblioteczna została dodana do albumu fotograficznego
Pieniądze z akcji GÓRA GROSZA, przekazujemy fundacji TOWARZYSTWO NASZ DOM.Pieniądze są przekazane dla dzieci, które ułatwiają w znalezieniu bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
12 marca 2024 roku uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wycieczce do zakładów pracy mieszczących się w Nowym Mieście. Odwiedziliśmy firmę ANROM zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć cały proces powstania mebli. Drugim zakładem pracy, który poznaliśmy była to firma NA-PO przedmiotem działalności firmy jest projektowanie, wytwarzanie i montaż konstrukcji stalowych.
Zdjęcia w galerii ODWIEDZAMY ZAKŁADY PRACY
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet przygotowane przez członków samorządu uczniowskiego. W tym dniu w związku z nadchodzącym Dniem Mężczyzny, chłopcy również otrzymali słodkie upominki. Na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę. Pani Dyrektor oraz Samorząd uczniowski złożyli wszystkim kobietom i mężczyznom najserdeczniejsze życzenia. Grupa taneczna pod okiem Pani Julity Woźniak przygotowała krótki pokaz taneczny. To był wyjątkowy dzień.
Zdjęcia w galerii DZIEŃ KOBIET I MĘŻDZYZN