• Akademia z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    Akademia z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    W dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11 przyłączając się tym samym do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Następnie mogliśmy obejrzeć akademie pt. Pociąg do wolności” , który zabrał nas w wspólną podróż po stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA, WOLNOŚĆ.
    Uczennice  w czapkach kolejarzy wprowadziły nas do stacji NIEWOLA, a w tle zabrzmiała piosenka Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. W stacji NIEWOLA usłyszeliśmy o konstytucji 3 maja 1791 i trzech rozbiorach. Recytatorki przypomniały nam wiersz J. Szczepkowskiego „Opowiedz nam Ojczyzno”, E. Słońskiego „Polska w niewoli”, I. Krasickiego „Hymn do Ojczyzny”. W kolejnej stacji POWSTANIA zostaliśmy oprowadzeni po powstaniach kościuszkowskim listopadowym, styczniowym. Przypomnieliśmy sobie nazwiska bohaterów tamtych czasów: Tadeusza Kościuszki, Józefa  Bema, Piotra Wysockiego, Jana Kilińskiego. Recytatorki dialogiem, „Kto ty jesteś…” wprowadziły nas w „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Następnie wysłuchaliśmy recytacji wiersza C.K. Norwid „Moja piosnka” i wspólnie odśpiewaliśmy w pozycji na baczność z ręka na sercu „Rotę ” M. Konopnickiej. W trzeciej stacji I WOJNA ŚWIATOWA wysłuchaliśmy „Modlitwy obozowej” . Na ostatniej stacji WOLNOŚĆ usłyszeliśmy recytacje utworów M. Brykczyńskiego i M. Piechała „11 listopada”, „Alfabet” oraz P. Skargi „Modlitwę za Ojczyznę”. Następnie zostały zapalone znicze dla uczczenia bohaterów walk o niepodległość. Akademię zakończyliśmy słowami piosenki Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście…
    W akademii” Pociąg do wolności” wystąpiły: Paulina Urbańska, Agata Wojciechowska (przewodniczki), Karolina Mendyka, Dominika Bartkowiak (narratorki), Moniak Stępniak, Julia Stępniak, Paulina Kaczor, Julia Kosmecka, Beata
    Spychalska (recytatorki).
    Pięknym momentem naszych szkolnych uroczystości był również taniec „Barwy mojej ojczyzny” w brawurowym wykonaniu: Agaty Wojciechowskiej, Moniki Stępniak, Pauliny Marchwiak, Magdaleny Delestowicz, Vanessy Pisarczyk, Zuzanny Filipiak, Wiktorii Poch, Julii Kosmeckiej.

    Na koniec uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy z okazji 100- lecia niepodległości:

    Konkurs na plakat niepodległościowy:

    I MIEJSCE:
    Zuzanna Filipiak z klasy 5 a
    II miejsce
    Sławomir Goliński z klasy 3 gim
    III miejsce
    Kacper Widła z klasy 7

    Konkurs na kartkę urodzinową i życzenia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości:

    I MIEJSCE:
    Zuzanna Filipiak z klasy 5 a
    II miejsce
    Sławomir Goliński z klasy 3 gim
    III Miejsce
    Zuzanna Chojnacka z klasy 5b

     

    Serdeczne podziękowania składamy pani Natalii Ueberhan i pani Izabeli Kusiołek za pomysł i przygotowanie tańca „Barwy Mojej Ojczyzny” oraz pani Małgorzacie Ławniczak za pomoc w wykonaniu dekoracji. Nad całością wszystkich działań związanych z obchodami 100 – lecia niepodległości czuwała pani Marta Kaszuba.

     

    Zdjęcia - Akademia z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI.

    Film - VID_20181109_112856_Trim.mp4

  • Warsztaty z robotyki

    Warsztaty z robotyki

    29 X 2018 r. uczniowie klasy I, II i III brali udział w warsztatach z robotyki, które wprowadziły ich w nowoczesny, fascynujący świat techniki. Podczas warsztatów uczniowie odkryli jak konstruuje się roboty i do czego można je wykorzystać. Samodzielnie budowali roboty, rozwijając swoje umiejętności manualne, kreatywność i logiczne myślenie. Zajęcia te wzbudziły w uczniach wiele emocji i cieszyły się dużym zainteresowaniem, a nauka była połączona z wyśmienitą zabawą.

    Zdjęcia -  Warsztaty z robotyki.

  • INFORMACJA

    Dyrektor Zespołu Szkół w Pięczkowie informuje,

    że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego

    z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz. U. poz. 2117)

    w dniu 12 listopada 2018r.

    przedszkola i szkoła będą nieczynne.

  • Rozstrzygnie konkursu „Leśne duszki i jesienne skrzaty”

    Rozstrzygnie konkursu „Leśne duszki i jesienne skrzaty”

    W miesiącu październik w ramach „Miesiąca Bibliotek” został ogłoszone prze bibliotekę szkolną konkurs plastyczny. Konkurs nosił tytuł „Leśne duszki i jesienne skrzaty”. Prace można było oddawać do 30.11.2018r. Zadaniem uczniów było stworzenie leśnego duszka lub jesiennego skrzata na kartce wykorzystując  dary jesieni (do biblioteki wpłynęło 8 prac). Komisja konkursowa nagrodziła trzy prace, a pięć zostało wyróżnionych. Laureaci otrzymali dyplomy, książki oraz słodki upominek.

    Zwycięzcami konkursów zostali:

    - I miejsce – Julia Zielińska klasa II

    - II miejsce – Jakub Kuchcinski klasa II

    - III miejsce -  Zuzanna Walczak klasa I.

    Wyróżnienia otrzymali:

    - Rafał Kuchciński – klasa I

    - Alan Heleniak – klasa II

    - Maja Pruchniewicz – klasa II

    - Oskar Niczke – klasa II

    - Oliwia Niczke– klasa II

    Zwycięzcom gratuluję – Judyta Biernacik

    Zdjęcia - Rozstrzygnie konkursu „Leśne duszki i jesienne skrzaty”.

  • Światowy Dzień Postaci z Bajek

    Światowy Dzień Postaci z Bajek

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie wszystkich klas uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów. 

    Dziękujemy za wspólną zabawę i pomysły :)

    SU z opiekunami

     

    Wystawa „ Znane Postacie z Bajek”


    Z tej okazji w bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę najpiękniejszych baśni i bajek oraz przyniesionych przez uczniów pluszaków znanych bajkowych bohaterów. Spotkanie z bajkowymi postaciami zachęciło uczniów
    do wypożyczenia bajek i baśni, które oferuje szkolna biblioteka.

     

    Małgorzata Ławniczak

    Judyta Biernacik

     

    Zdjęcia - Światowy Dzień Postaci z Bajek .

  • Wyjazd do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. na "Święto Plonów"

    Wyjazd do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. na "Święto Plonów"

    Uczniowie klas VIII i III gimnazjum wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. Zapoznali się z wystawą tegorocznych plonów, zwierząt gospodarskich, maszyn rolniczych, brali udział w warsztatach przygotowując placki ziemniaczane oraz rzeźbili w dyniach. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z ofertą szkoły oraz uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące dalszego kształcenia w tej szkole. Wycieczka dla uczestników była bezpłatna i składamy serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Środzie Wlkp. za sfinansowanie kosztów przejazdu autokarem na wniosek Kierownika wycieczki.

    Zdjęcia - Wyjazd do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. na "Święto Plonów".

  • „Selfie z książką”
    31.10.2018

    „Selfie z książką” – wyróżnione zdjęcia

    W naszej szkole podejmujemy działania promujące modę na czytanie. W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek w październiku został ogłoszony konkurs „Selfie z książką”. Zadaniem uczniów było zrobienie zdjęcia z książką w nietypowym miejscu i czasie. Każdy uczestnik mógł przesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Poniżej prezentujemy zdjęcia, które zostały wyróżnione. Autorami pracy byli:

    - Zuzanna Walczak klasa I

    - Rafał Kuchninski klasa I

    - Jakub Kuchcinski klasa II

    - Aleksandra Mikołajczak klasa II

    - Jan Marciniak klasa II

    - Kamila Pawlicka klasa II

    - Edyta Pawlicka klasa III

    - Zofia Kubacka klasa III

    - Martyna Matuszak klasa Va

    - Monika Stępniak klasa VIII

    Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę.

    Dziękuję za udział w konkursie Judyta Biernacik

    Zdjęcia -  „Selfie z książką” .

  • Szkolny Dzień Spódniczki

    Szkolny Dzień Spódniczki

    Dzień 30 października został ogłoszony szkolnym dniem spódniczki. Pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Zamierzeniem organizatorów było, aby każdy z uczniów bez względu na płeć założył spódniczkę. Pomysł bardzo się spodobał, został uznany za wesoły, ciekawy i oryginalny, o czym świadczył tematyczny ubiór zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Najwięcej entuzjazmu wykazała klasa 5a zdobywając najwyższą frekwencję stroju.

    Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za zabawę.smile 

    Samorząd Uczniowski

    Zdjęcia - Szkolny Dzień Spódniczki.

  • Na straganie

    Na straganie

    25 października 2018 r. uczniowie klasy II w celu przybliżenia tematyki zdrowego odżywiania swoim koleżankom i kolegom z klasy I i III zaprezentowali inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Mali aktorzy z uśmiechem na twarzy odgrywali role. Zaśpiewali piosenkę o jesieni, zatańczyli wzbudzając zachwyt widowni. Dzieci zostały nagrodzone za swój występ gromkimi brawami.

    Zdjęcie - Na straganie.

  • Światowy Dzień Origami

    Światowy Dzień Origami

    Światowy Dzień Origami

    24 października uczniowie klas I-III ze swoimi wychowawczyniami spotkali
    się w świetlicy i podjęli zmagania z japońską sztuką składania papieru, jaką jest ORIGAMI. To właśnie tego dnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Sztuka ta polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie bez użycia kleju i nożyczek. Japończycy uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, a także ćwiczy precyzję , sprawność manualną, koncentrację oraz wykonanie zadań według ściśle określonej kolejności. Poznając bliżej sekrety tej techniki uczniowie wykonali samodzielnie papierowe zwierzątka (kotki, pieski) oraz kubeczki piekło-niebo odkrywając w sobie radość tworzenia. 

     

    Małgorzata Ławniczak

  • Wycieczka do biblioteki

    Wycieczka do biblioteki

    Dnia 17.10.2018 r. uczniowie klasy II w Bibliotece Publicznej odbyli niezwykłą lekcję historii. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego oraz informacji o symbolach narodowych. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki. Udział w zajęciach pozwolił im lepiej zrozumieć szacunek dla własnej ojczyzny i postawę patriotyczną. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

    Zdjęcia -  Wycieczka do biblioteki .

  • Wycieczka do lasu

    Wycieczka do lasu

    W ciepły piątkowy dzień 19 października uczniowie klasy II i III wybrali się pieszo do lasu. Obserwowali przyrodę i zachodzące w niej jesienne zmiany, zbierali kolorowe liście, szyszki a także kawałki kory do kącika przyrodniczego. Rozpoznawali drzewa, krzewy, nazywali piętra lasu. Podziwiali piękne jesienne barwy otaczającej przyrody. Zadowoleni, zmęczeni i wzbogaceni o wiedzę przyrodniczą wrócili do szkoły.

    Zdjęcia -  Wycieczka do lasu.

  • Odblaskowy Pierwszak

    Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w konkursie ogłoszonym przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Wlkp.
    Dokonano wyboru najciekawszych prac plastycznych PIERWSZAKI ZNAJĄ ZNAKI w ramach inicjatywy profilaktycznej
    ODBLASKOWY PIERWSZAK. 17 października 2018 roku w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp zostały wręczone nagrody.
    Wyróżnienie zdobyła Martyna. Gratulujemy!

  • UWAGA!

    UWAGA!

    Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

    do udziału w konkursie

    „Jesienne duszki i leśne skrzaty”

    Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy, której tematem przewodnim będą jesienne duszki i leśne skrzaty.

    Technika : dowolna, jednak warunkiem koniecznym jest wykorzystanie „darów jesieni” oraz innych skarbów przyrodniczych.

    Uwaga! Prace tylko na kartkach format A4 lub A3.

    Konkurs trwa do 30 października 2018r.

     Prace dostarczamy do biblioteki szkolnej.

  • INFORMACJE DLA RODZICÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

    3 WRZEŚNIA – rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    10-15 WRZEŚNIA – spotkania wychowawców z rodzicami

    10 PAŹDZIERNIKA – dyżur nauczycieli

    1 LISTOPADA - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    2 LISTOPADA - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

    14 LISTOPADA – dyżur nauczycieli

    21 LISTOPADA -  informacja o zagrożeniach

    21 GRUDNIA – termin wystawienia ocen na I półrocze

    23-31 GRUDNIA – zimowa przerwa świąteczna

    1 STYCZNIA NOWY ROK – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    9 STYCZNIA – rada klasyfikacyjna

    10,11 STYCZNIA - spotkania wychowawców z rodzicami

    14-27 STYCZNIA - ferie zimowe

    13 MARCA – dyżur nauczycieli

    10,11,12 KWIETNIA – egzamin gimnazjalny

    15,16,17 KWIETNIA - egzamin ósmoklasisty, dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej

    18 KWIETNIA – 23 KWIETNIA – wiosenna przerwa świąteczna

    24 KWIETNIA– dyżur nauczycieli

    1 MAJA – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    2 MAJA – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

    3 MAJA – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    8 MAJA – dyżur nauczycieli (informacja o zagrożeniach)

    7 CZERWCA – termin wystawienia przewidywanych ocen na koniec roku

    10 CZERWCA - informacja dla rodziców o przewidywanych ocenach z poszczególnych

    przedmiotów

    17 CZERWCA – rada klasyfikacyjna

    20 CZERWCA - BOŻE CIAŁO – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    21 CZERWCA – zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    24 CZERWCA - rada analityczna

    22 CZERWCA – 31 SIERPNIA – ferie letnie

  • Wystawa „Świadectwa niepodległości”

    Wystawa „Świadectwa niepodległości”

    W ramach działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 8.10. – 12.10.2018 r. w bibliotece szkolnej w Pięczkowie została zorganizowana wystawa pamiątek z okresu walk Polaków o niepodległość. Na wystawie można było obejrzeć przedmioty codziennego użytku z tamtych czasów jak np. telefon, maszynę do szycia, mikroskop, żelazka, lampy naftowe, liczydło, młynek do kawy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty z czasów II wojny światowej m.in.:  hełmy (polski, niemiecki, radziecki, amerykański, angielski), ładownice, magazynki, replika pistoletu maszynowego PM STEN MK II, skrzynka na naboje, niezbędnik niemiecki, furażerka  radziecka, manierki, niemiecki pojemnik na maskę przeciwgazową, przyrząd celowniczy do działa artyleryjskiego.  Na wystawie można było zobaczyć  również mapy niemieckie, świadectwa szkolne  z lat 20- stych XX wieku, zdjęcia z początków XX wieku, gazety niemieckie oraz inne dokumenty. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które udostępniły swoje pamiątki na wystawę, a w szczególności panu K. Cichoniowi, pani S. Krzyżanowskiej oraz naszym uczniom i ich rodzicom, wśród których byli: Agata Wojciechowska, Nikodem Biernacik, Jakub Glinka, Szymon Glinka, Bartosz Szukalski, Mateusz Urbański, Wiktoria Matuszewska, Zuzanna Makowska, Stefania Bourkane, Zuzanna Chojnacka, Paulina Kaczor, Adam Łach, Konrad Kubicki, Partycja Puzicka.

                                                                                                            M. Kaszuba
                                                                                                            J. Biernacik

    Zdjęcia -  Wystawa „Świadectwa niepodległości”.

  • Wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

    Wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu
    17.10.2018

    Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W dniu 10.10.2018 r. wyjechały klasy 4, 5a, 5b, a dnia 12.10.2018 r. muzeum zwiedzały klasy 6, 7, 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie zapoznali się  z wystawą prezentującą ponad stuletnią drogę Wielkopolan do niepodległości. Drogę wiodącą od udziału w polskich powstaniach narodowych lat 1794-1864, poprzez ideę „pracy organicznej” i doświadczenia wojenne Wielkiej Wojny (1914-1918), po zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 i wkład Wielkopolan w budowę odradzającego się państwa polskiego. Uczniowie obejrzeli również film prezentujący przebieg zwycięskiego dla Polaków Powstania Wielkopolskiego. Na końcu zwiedzający mogli przebrać się w powstańcze mundury oraz wziąć do ręki repliki karabinów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Po obejrzeniu ciekawej i pouczającej wystawy wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do Pięczkowa. 

    Zdjęcia -  Wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.

  • Bank pomysłów

    Bank pomysłów
    Kółko "Sprawna rączka" umieściło w banku swoich pomysłów wykonanie laurek na Dzień Edukacji Narodowej.
    Dzieci z klasy I postanowiły podziękować wszystkim pracownikom szkoły i na ich ręce złożyć laurkę, która jest efektem pracy zespołowej.
    W działania włączyli się również rodzice.
    Dziękujemy!
     

    Zdjęcia - Bank pomysłów.

  • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
    15.10.2018

    W poniedziałek, 15 października 2018r., społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele, pracownicy obsługi, emeryci, zaproszeni goście i uczniowie wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Dzieci życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie. 

    Zdjęcia - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  • LEKCJA HISTORII , 10 PAŹDZIERNIKA 2018r.

    Uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią uczestniczyli w lekcji zorganizowanej w Bibliotece Publicznej w Pięczkowie.
    Lekcja poświęcona była 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały historii orła i legendy o powstaniu naszego państwa.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Pięczkowie
    ul Szkolna 5
    63-025 Witowo
  • 612851581
    fax 61 2851581
    693253900

Galeria zdjęć