Jeżeli temperatura się nie obniży do końca tygodnia będą skrócone lekcje.
Organizacja zajęć w dniach 12-14 czerwca 2019r.
1. 800-830
2. 835-905
3. 915-945
4. 955-1025
obiad
5. 1040-1110
6. 1115-1145
7. 1150-1220
Uczniowie Zespołu Szkół w Pięczkowie wzięli udział w programie edukacyjnym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „ Młodzi Głosują”, który polegał na udziale w grywalizacji – stworzeniu postaci, wykonywaniu zadań
i zdobywaniu odznak oraz przeprowadzeniu młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. W grywalizcji brali udział uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, którzy na 500 szkół z całej Polski zdobyli 12 miejsce. Nasz zespół uzyskał 703 punkty, trzy odznaki i poziom mistrza. Poniżej link do strony, gdzie można się zapoznać z naszym profilem i działaniami, które przeprowadziliśmy w programie Młodzi Głosują w tym z kampanią profrekwencyjną, quizie i ankiecie o PE.
https://mlodziglosuja.pl/wizytowka/218-marta-kaszuba/
Młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego zostały przeprowadzone 21.05.2019 r w świetlicy szkolnej. W komisji zasiedli: Roksana Zielińska, Sławomir Goliński, Karolina Mendyka, Dawid Litke, Moniak Stępniak, Magdalena Delestowicz, Paulina Urbańska.
Wyniki młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego w naszej szkole:
Frekwencja 94,34 %.
KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY 5%
KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 19%
KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD N. ZIELONI 14%
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 46%
KKW LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS 9%
KWW KUKIZ’15 7%
Moc atrakcji dla małych i większych, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze. Nawet pogoda dopisała. Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, żeby był to niezapomniany dzień.
31 maja 2019r. kolejny raz odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku po raz kolejny organizatorami imprezy była Grupa ,,Nowa Inicjatywa”.
W programie festynu znalazły się gry, zabawy, konkursy i inne atrakcje. „Życie to plac zabaw” – napisał Laurent Gournelle. W czasie festynu teren szkoły przypominał wielki, radosny plac zabaw. Mamy świadomość, że im więcej możliwości wspólnej, twórczej zabawy stworzymy dzieciom na początku ich życiowej drogi, tym pełniejsze będzie ich życie w przyszłości.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!
Zdjęcia - Festyn z okazji Dnia Dziecka .
W poniedziałek 27 maja 2019 roku uczniowie klasy II i III byli w Zakładzie Gospodarki Odpadami w związku z uczestnictwem szkoły w konkursie „Region Czysty na 6”. Dzieci poznały prawidłowe zasady gospodarowania odpadami. Następnie mogły wykazać się kreatywnością, pomysłowością uczestnicząc w warsztatach „Coś z niczego”.
Zdjęcia - Wycieczka do Witaszyczek.
25 marca 2019 r. 12 uczniów z klasy I przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu SYNAPSIK MEN Edycja 9 Wiosna 2019. Siedmioro pierwszoklasistów otrzymało dyplom laureata oraz grę planszową "Przygoda w Afryce" zdobywając kolejno od 47 do 50 punktów na 52 punkty możliwe do uzyskania. Wśród nich znalazły się: Weronika, Adam, Aleksandra, Alan, Mateusz, Zuzanna i Martyna. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Beata Wlazły - wychowawca klasy I
22 maja 2019 roku uczniowie klasy pierwszej pojechali na warsztaty do ART ZAGRODY, by wykonać swoje rękodzieło. Ciekawe opowieści kilku instruktorów wprowadziły dzieci w świat wyobraźni. Potem każdy uczestnik wyrabiał drożdżówki, bułki, wykonał niespodziankę dla mamy i taty. Swoje malowidła i sztukę robienia biżuterii pierwszaki przedstawią swoim rodzicom w dniu ich święta. W przerwach między warsztatami organizatorzy przygotowywali dzieciom niespodzianki kulinarne. W ten sposób pierwszoklasiści zrealizowali wszystkie zaplanowane cele wycieczki. Beata Wlazły - wychowawca klasy I
Zdjęcia - Rękodzieło w Puszczykowie.
Dnia 14.05.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pięczkowie wzięli udział
w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, aby upamiętnić ofiary Holokaustu w tym powstańców getta warszawskiego.
Uczniowie klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 3 gimnazjum obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei” oraz wzięli udział w quizie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy ósma i trzecia gimnazjum a drugie miejsce klasa siódma. W klasach 4-6 szkoły podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki, których celem było przedstawienie przebiegu powstania w getcie warszawskim oraz racji i motywów działania powstańców.
W celu podkreślania pamięci o ofiarach Holokaustu wszyscy uczniowie przypięli do ubrań oraz rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane papierowe żonkile. Żonkile były związane z jednym z Przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej Markiem Edelmanem, który w każdą rocznicę powstania dostawał kwiaty od anonimowej osoby i zanosił pod Pomnik Bohaterów Getta.
Zdjęcia - Akcja „Żonkile” w 76 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W poniedziałek 13 maja uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach z kodowaniem robota edukacyjnego Photon. Wszyscy świetnie się bawili. Jednocześnie utrwalili sobie wiedzę o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zdjęcia - Wizyta w Bibliotece Publicznej.
Piękna pogoda, cudowny piasek, wspaniałe zabytki, niesamowite widoki i niestety zimne Morze Bałtyckie. Tak krótko można podsumować wycieczkę do Trójmiasta, na którą wybraliśmy się od 6 do 9 maja. Taki krótki opis nie jest w stanie oddać wszystkich ciekawych miejsc, jakie mieliśmy okazję zwiedzać. Trasę rozpoczęliśmy od Gdańska, gdzie poznaliśmy historię najpiękniejszych miejsc Gdańska. Spotkanie z Neptunem, Kościół Mariacki oraz Kościół Św. Janów, spacer Długim Targiem i nadbrzeżem Starej Motławy, Europejskie Centrum Solidarności, Westerplatte było dopełnieniem dnia. Drugi dzień wyjazdu to: niezapomniany koncert organowy w Katedrze Oliwskiej, wieża widokowa na Wzgórzu Pachołek w Oliwie, Opera Leśna, Muzeum Emigracji w Gdyni, żaglowce w Gdyni, (mieliśmy szczęście – były obydwa: Dar Młodzieży i Dar Pomorza) oraz molo w Sopocie. Dużo zwiedzania, ale dzięki wspaniałemu panu przewodnikowi , mogliśmy zobaczyć i doświadczyć „perełek” Trójmiasta. Trzeciego dnia mieliśmy gry terenowe na terenie ośrodka, a następnie na co wszyscy czekali – czyli plaża. Mimo pięknej pogody, morze było jeszcze bardzo zimne i niestety poprzestaliśmy tylko na zamoczeniu nóg. Czwartego dnia w drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Malborku. W czasie zwiedzania przenieśliśmy się do średniowiecznej twierdzy, pełnej tajemnic, w której słychać jeszcze szczęk oręża i szelest krzyżackich płaszczy. Takiej lekcji historii nieprędko zapomnimy.
Myślę, że wycieczkę można uznać za udaną, a uczniowie już zaczęli planować następne wyprawy.
Zdjęcia - Trójmiasto 6-9.05.2019r..
10 maja 2019 r. dzieci z klasy I SP z wychowawczynią zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej w Pięczkowie w związku z trwającym Tygodniem Bibliotek. W pierwszej części zajęć mogły posłuchać "Franklina" autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark, a potem oceniać bohaterów opowiadania. W drugiej części dzieci uczestniczyły w zajęciach z robotem Photon. Robot Photon wykrywał światło, dotyk, przeszkody itp. Potrafił też komunikować się z innymi Photonami. Pierwszaki uczyły się kreatywności, pomysłowości i logicznego myślenia.
Zdjęcia - "Pierwszaki w bibliotece".
Uczniowie klas I-III dnia 12.04.2019r. zakończyli udział w Ogólnopolskim Projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”, który rozpoczęli dnia 08.02.2019r. na pływalni w Środzie Wlkp. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów pływania raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne. Podstawowym celem projektu było opanowanie przez uczniów elementarnych technik pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność pływania. Dzięki temu projektowi uczniowie aktywnie spędzili wolny czas i świetnie bawili się w wodzie.
26 kwietnia 2019r. Dyrektor Szkoły p. Renata Jarzembowska wręczyła pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom. Wyróżnione zostały najlepsze pływaczki: z klasy II Kamila Pawlicka, a z klasy III Edyta Pawlicka.
Zdjęcia - Umiem Pływać 2019.
9 kwietnia 2019 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej wyruszyli w podróż szlakiem dawnych zwyczajów wielkanocnych. W Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach przeżyli święta po staropolsku. Zobaczyli stary dwór, a w nim piękno naszej polskiej historii. Tu również dowiedziały się co jeść, by nie chorować i co zrobić, by mieć piękną cerę. Dla uczniów klasy pierwszej to początek historycznych wyzwań. Jednak dla dzieci najważniejszym przeżyciem był Zając, który pojawił się w dworskim ogrodzie i zgodnie z polską tradycją przyniósł prezenty. Szukanie zajęczych gniazdek przyniosło im wiele radości. W tym samym dniu w Swarzędzu na warsztatach stolarskich w Castoramie dzieci sprawdzały umiejętności swoich sprawnych rączek. Pod czujnym okiem instruktorek starannie wykonały skrzynki na narzędzia. Wszystkie pięknie przystrojone pudełka wróciły z dziećmi do domu. Wspólna dziecięca zabawa jeszcze mocniej zintegrowała zespół klasowy.
Zdjęcia - "Ach... co to był za dzień!".
W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas
I-III Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było propagowanie tradycji wielkanocnej, rozbudzenie pasji artystycznych w dzieciach, aktywizacja rodzin by razem tworzyć. Wśród prac znalazły się piękne zające, misternie wykonane pisanki i różnorodne stroiki. Wszyscy uczestnicy otrzymali za swoje niezwykłe ozdoby upominki i dyplomy.
Serdecznie wszystkim gratuluje i zapraszam do udziału w innych konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.
Wychowawca świetlicy: M.Ławniczak
Zdjęcia - Podsumowanie konkursu Wielkanocnego organizowanego przez świetlicę szkolną..
Od dnia 24 kwietnia rozpoczyna się w naszej szkole strajk rotacyjny.
Uczniowie wracają do szkoły na zajęcia.
Dyżur aktualny.
16.00 zebranie ogólne z rodzicami.
Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty bez zmian.
Rekolekcje wg ustalonego planu.
Z powodu ogólnopolskiego strajku nauczycieli
od dnia 8 kwietnia br. zajęcia dydaktyczne w szkole zostały odwołane, będą zapewnione zajęcia opiekuńcze .
Prosimy śledzić na bieżąco informacje w prasie, radiu i telewizji oraz na stronie Naszej Szkoły.
O zmianach powiadomimy Państwa niezwłocznie.
10-12.04.2019r. dla szkoły podstawowej
10 kwietnia - środa
900- konferencja w kaplicy w Pięczkowie
11 kwietnia – czwartek
900- konferencja w kaplicy w Pięczkowie
12 kwietnia – piątek
900 – msza święta w kaplicy w Pięczkowie
15-17.04.2019r. dla klasy III gimnazjum
15 kwietnia – poniedziałek
900- konferencja w stołówce szkolnej
16 kwietnia – wtorek
900- konferencja w stołówce szkolnej
17 kwietnia - środa
900 – msza święta w kaplicy w Pięczkowie
Z okresem Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele tradycji, obyczajów i obrzędów ludowych o których dziś nie pamiętamy, albo w ogóle ich nie znamy.
Malowanie jaj w Wielkim Tygodniu, oblewanie się wodą w lany poniedziałek, kolorowe palmy w Niedzielę Wielkanocną, chodzenie po dyngusie albo z kogucikiem i gaikiem.
Dzieci z klasy pierwszej kultywują tradycje. Wykonały gaiki i kogucika. Wszystkie pięknie przystrojone ,4 kwietnia wyruszyły na spacer po terenie szkoły. Śpiewem
WIEZIEMY TU KOGUCIKA witały społeczność uczniowską i wszystkich pracowników szkoły. Gaik kogut zgodnie z tradycją i życzeniem pierwszoklasistów ma zapewnić
zdrowie i pomyślność.
Beata Wlazły
Zdjęcia - CHODZENIE Z KOGUCIKIEM.
Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne, dlatego w klasie pierwszej zagościła świąteczna atmosfera. 1 kwietnia 2019 roku zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci oraz rodziców. Podczas zajęć każdy rodzic, dziecko i wychowawca musiał wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Na moment klasa zmieniła się w pracownię stolarską, w której powstały drewniane zające, baranki, stroiki na stół wielkanocny. Wśród proponowanych technik nie zabrakło tradycyjnego malowania, wycinania z bibuły, z różnego rodzaju tkanin, klejenia i łączenia różnych elementów w całość. Wszyscy młodzi i dorośli miłośnicy świątecznej dekoracji wykazali się niezwykłą kreatywnością w zabawie. To już po raz drugi w klasie I SP w Pięczkowie mogliśmy tworzyć dla siebie i innych.To taki rodzaj integracji grupy rówieśniczej, Rodziców i wychowawcy.
Beata Wlazły
/wychowawca klasy I/
Zdjęcia - WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE Z RODZICAMI.
Uczniowie klasy II w słoneczny poranek 2 kwietnia 2019 r. wyjechali na wycieczkę do Castoramy. Ideą warsztatów Majsterkowo było rozwijanie u dzieci zdolności manualnych i pobudzanie wyobraźni. Uczniowie z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonali samodzielnie skrzynki na różne drobiazgi oraz udekorowali je według własnego pomysłu. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i z zaangażowaniem. Na koniec warsztatów za wykonane zadanie dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz samodzielnie wykonane prace. Drugim etapem wycieczki była wizyta w kinie Cinema City, w którym uczniowie obejrzeli film pt. „Lego Przygoda 2”. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.
Zdjęcia - Wycieczka do Poznania.
21 marca uczniowie klasy I SP w Pięczkowie z wychowawczynią Beatą Wlazły wyruszyli z aparatem wiosennym szklakiem. Pierwszoklasiści są pasjonatami pięknych krajobrazów. Uwielbiają fotografować. W naszej miejscowości jest dużo lasów, a w nich ślady odradzającej się przyrody. Atrakcji na miarę Pięczkowa nie brakowało. Ta wieś ma magiczną moc - kto raz tu wejdzie na pewno wróci ponownie. Wyprawę zaczęły łąki, pola, ogrody. Potem lasy, polany, pagórki, śpiew skowronka, stukanie dzięcioła, wiewiórki kuszące swoją rudą kitą, biedronki, żuki, leszczyna w żółtej okrasie, mrówki odbudowujące swoje domy, wysokie sosny, białe przebiśniegi, fioletowe krokusy, niebieskie szafirki, ślady dzików w lasku dębowym, cichy powiew wiatru nad stawem. Wyleciały już owady zapylające. Liście krzewów nie zasłaniają jeszcze życiodajnego słońca. Rośliny dziko rosnące pokazały swoje zielone liście. Jak tu nie kochać przyrody? Na leśnej polanie powstały rymowanki. Klasowe wierszokletki powtarzały swoje teksty. Po takiej wyprawie zostaną wspomnienia i piękne zdjęcia w klasowym albumie.
Zdjęcia - "Z aparatem wiosennym szklakiem".