Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września, z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym Przewodnicząca Szkoły złożyła wszystkim chłopcom, tym małym i dużym, najlepsze życzenia. Dla wszystkich panów pracujących w szkole oraz chłopców zostały przygotowane upominki. W każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom. Oczywiście nie obyło się bez konkursu :) kto z chłopców miał krawat lub muszkę był zwolniony z pytania oraz z niezapowiedzianych kartkówek :)
Zdjęcia - Dzień Chłopca.
W poniedziałek 23.092019 r. uczniowie klas 4,5,6a i 7 wraz z opiekunami pojechali do Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej na musical przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte pt. „Bogowie i Herosi. Opowieść Afrodyty”. Widowisko muzyczne zachwyciło oryginalnym scenariuszem, ukazującym w zabawny sposób najważniejsze greckie mity. Dodatkowymi atutami była bogata oprawa multimedialna oraz muzyczna. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.
W piękny wrześniowy poranek (23.09) uczniowie kl. I, II i III wybrali się do Środy Wielkopolskiej do Ośrodka Kultury, aby obejrzeć musical profilaktyczny pt. ,,Cudowna lampa Aladyna". Młodzi widzowie byli pod dużym wrażeniem przygód dzielnego Aladyna. Piękne kostiumy, niezwykła muzyka i scenografia wzbudziły wśród uczniów zachwyt. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.
Zdjęcia - Wyjazd na przedstawienie o Aladynie.
Wspomnienia z wakacji posłużyły drugoklasistom do wykonania pierwszej tematycznej książeczki innowacyjną metodą z wykorzystaniem LAPBOOKA.
Eksperymentując na kółku artystycznym „Sprawna Rączka – szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia”, dzieci gromadziły i klasyfikowały informacje dotyczące wakacji. Aktywnie grupowały wiedzę związaną z wakacyjnymi podróżami po Polsce. Nie zabrakło własnych pomysłów i prezentacji. Praca z mapą Polski i bezpośrednia obserwacja zwiedzanych miejsc, okazała się bardzo dobrym materiałem na LAPBOOKOWE szaleństwo.
Wybór tej metody sprawił, że rodzą się następne pomysły, które będą rozwijać u uczniów kreatywność, umiejętność uczenia się i motywacji do działania.
I tak „Rok kołem się toczy” jest początkiem nowej książeczki na kolanie.
*Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach.
Beata Wlazły
(wychowawca klasy II)
Zdjęcia - ROK KOŁEM SIĘ TOCZY.
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
DARIUSZ PIONTKOWSKI
Warszawa, 27 września 2019 r.
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie,
27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Data święta została wybrana nieprzypadkowo. 27 września 1939 r., w obliczu kapitulacji stolicy, powstała pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa – Służba Zwycięstwu Polski, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. Był to fenomen na skalę światową, który nigdy i nigdzie nie miał odpowiednika. Struktury Polskiego Państwa Podziemnego obejmowały nie tylko pion wojskowy, ale również oświatę, kulturę
czy wymiar sprawiedliwości.
Również 80 lat temu, 27 września 1939 roku, swoją działalność zainicjowały Szare Szeregi. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. Harcerze i harcerki zgrupowani w „Szarych Szeregach” w różnoraki sposób i w różnorodnej formie stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej. Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w Kamieniach na szaniec, przedstawiając bohaterskie czyny „Alka”, „Rudego” czy „Zośki”. Warto pamiętać, że wielu harcerzy w służbie Polsce złożyło najwyższą ofiarę, inni przez wiele lat po wojnie zmagali się z represjami komunistycznej władzy.
Spadkobiercami i kontynuatorami zarówno etosu harcerskiego, jak również tradycji patriotycznych są organizacje oraz stowarzyszenia harcerskie działające obecnie w naszym kraju. W istotny sposób wspierają one rozwój i wychowanie młodego człowieka. Harcerstwo uczy wierności wartościom i ideałom, a także gotowości do służenia Ojczyźnie. Pomaga kształtować postawy obywatelskie
i prospołeczne. Bycie członkiem organizacji harcerskiej uczy solidarności, współpracy oraz odpowiedzialności za drugą osobę.
Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą harcerstwie, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na działalność tych organizacji i stowarzyszeń. Jestem przekonany, że harcerstwo pomoże uczniom w lepszym przygotowaniu
do dorosłości i realizowaniu własnych marzenia. Dlatego zachęcam Państwa
do wspierania lokalnych organizacji harcerskich, a także – na ile będzie to możliwe – do włączania się w budowanie ich struktur.
Głęboko wierzę, że w zastępach harcerskich jest wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości będą służyć Polsce i budować pomyślność naszego kraju.
Czuwaj!
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Dnia 19 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Emotikona.
Emotikony to znaczki, które po raz pierwszy zostały użyte w 1982 roku. Znaczki te wyrażają nasze emocje, tworzone są za pomocą znaków interpunkcyjnych. Te żółte minki bardzo często używane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, smsów, w komunikatorach bądź też na profilach społecznościowych.
Uczniowie mieli do szkoły przyjść w przebraniu emotikonki, znaczka emotikona lub ubrani na kolor żółty. W nagrode byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek lub odpowiedzi ustnych :)
Zdjęcia - Dzień Emotikona.
Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci, by odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
Szkolne obchody zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Izabeli Kusiołek i Pani Magdaleny Szymańskiej-Spychalskiej rozpoczęliśmy od pokazu mody w kropki, w czasie którego przebrane dzieci jak i nauczyciele :) mieli możliwość pokazania swoich kolorowych strojów przed obiektywem. Uczniowie z klas IV-VI rozwiązali krótkie zadania matematyczne oraz zagrali w kropki.
Zdjęcia - Dzień Kropki w naszej szkole :).
AKCJA KINDER - WSPÓLNE CZYTANIE Nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania. Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019.Możesz oddać jeden głos dziennie.
Oddaj głos na Bibliotekę w Krzykosach :)
https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie
2 WRZEŚNIA – rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
11 WRZEŚNIA – zebranie ogólne oraz spotkania wychowawców z rodzicami
9 PAŹDZIERNIKA – dyżur nauczycieli
1 LISTOPADA - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
11 LISTOPADA - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
13 LISTOPADA – dyżur nauczycieli
18 GRUDNIA - dyżur nauczycieli ( informacja o zagrożeniach)
23-31 GRUDNIA – zimowa przerwa świąteczna
1 STYCZNIA NOWY ROK – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
2-3 STYCZNIA – dni wolne od zajęć dydaktycznych
6 STYCZNIA – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
15 STYCZNIA – termin wystawienia ocen na I półrocze
22 STYCZNIA – rada klasyfikacyjna
23,24 STYCZNIA - spotkania wychowawców z rodzicami
27 STYCZNIA – 9 LUTY - ferie zimowe
11 MARCA – dyżur nauczycieli
9-14 KWIETNIA – wiosenna przerwa świąteczna
21,22,23 KWIETNIA - egzamin ósmoklasisty, dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej
1 MAJA – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
20 MAJA – dyżur nauczycieli (informacja o zagrożeniach)
10 CZERWCA – termin wystawienia przewidywanych ocen na koniec roku
11 CZERWCA - - BOŻE CIAŁO – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
12 CZERWCA – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
15 CZERWCA - informacja dla rodziców o przewidywanych ocenach z poszczególnych
przedmiotów
22 CZERWCA – rada klasyfikacyjna
25 CZERWCA - rada analityczna
26 CZERWCA – zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
27 CZERWCA – 31 SIERPNIA – ferie letnie
Dnia 05.09.2019r. została zorganizowana w naszej miejscowości akcja „Narodowe Czytanie”. Pani Alicja Golińska i pan Michał Jankowiak przywitali zaproszonych gości oraz przedstawili najważniejsze informacje dotyczące akcji. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytanie Nowele polskie. Wśród kanonu „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” znalazły się:
„Dobra pani” - Eliza Orzeszkowa
„Dym” – Maria Konopnicka
„Katarynka” – Bolesław Prus
„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru ”Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz
„Orka” – Władysław Stanisław Reymont
„Rozdziobią nas kruki, wrony… - Stefan Żeromski
„Sachem” – Henryk Sienkiewicz
„Sawa” ( z cyklu „Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski
W Pięczkowie zostały odczytane przez zaproszonych gości następujące nowele: „Katarynka”, „Orka”, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” oraz nowela „Dym”, którą czytały uczennice naszej szkoły Julia Kosmecka, Paulina Kaczor, Beata Spychalska. Mogliśmy także wysłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół "Tośtoki". Na zakończenie czekał na nas poczęstunek, a osoby które zabrały ze sobą własny egzemplarz Noweli otrzymały okolicznościową pieczęć upamiętniającą tegoroczną akcje.
Zdjęcia - „Narodowe Czytanie”.
2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego serdecznie powitały swoich najmłodszych kolegów z klasy I Szkoły Podstawowej. Życzyły im dużo radości jaką może przynieść codzienna podróż w cudowny świat nauki. Przy tej okazji odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Pani Dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka dokonała pasowania na ucznia naszej szkoły. W tej szczególnie uroczystej chwili przejęci byli nie tylko sami pierwszoklasiści, ale przede wszystkim ich Rodzice. Pasowani uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego.
W Zespole Szkół w Pięczkowie rozpoczął się nowy etap w historii szkoły, ponieważ urząd Dyrektora szkoły objęła pani Aneta Jankiewicz. W swoim przemówieniu życzyła Ona wszystkim nauczycielom wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu, wielu sukcesów na polu zawodowym i zadowolenia z wychowanków. Uczniów zaś zachęciła do pracy, aby przysparzali Rodzicom tylko dumy.
W imieniu całej społeczności uczniowskiej życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów na polu zawodowym, pozytywnej energii przy realizacji wielu ambitnych planów, przedsięwzięć, satysfakcji jaką mogą zagwarantować wyniki naszych uczniów i absolwentów. Stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi oraz „dobrych wiatrów” w oświacie, tak aby nasza wspaniała szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie już tradycje dobrego kształcenia i wychowania.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkanie z wychowawcami.
Pragnę zawiadomić, iż inauguracja roku szkolnego 2019/2020
w Zespole Szkół w Pięczkowie
odbędzie się dnia 02 września 2019r. o godzinie 8.30
Dyrektor Zespołu Szkół w Pięczkowie
W niedzielę 23 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II i III występowali na imprezie wiejskiej „Biesiada z kulturą, tradycją i folklorem” organizowanej przez Stowarzyszenie Pięczkowianie, Zespół Regionalny „Tośtoki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Za swój występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Zdjęcia - Biesiada z folklorem.
U progu wakacji składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną naukę, trud, poświęcenie i współpracę wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Przyjaciołom szkoły.
Życzymy udanego wypoczynku, ciekawych podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dnia 19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Renata Jarzembowska podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Wiele ciepłych słów do uczniów, nauczycieli i rodziców skierował Wójt Gminy Krzykosy, który zaszczycił nas swoją obecnością. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali nagrody, a rodzice listy gratulacyjne. Uhonorowano też uczniów za szczególne osiągnięcia w egzaminie ósmoklasisty i gimnazjalnym, wysokie wyniki w sporcie, a także za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Przyznano wszystkim członkom grupy Nowa Inicjatywa tytuł Przyjaciela Szkoły. Absolwenci III gimnazjum i absolwenci ósmej klasy zaprezentowali ciekawą część artystyczną rozpoczynając tradycyjnie polonezem. Ważnym momentem było pożegnanie Pani Dyrektor, która po 37 latach pracy odchodzi na zasłużony odpoczynek. Nie zabrakło podziękowań, wierszy i piosenek, które spowodowały, że niejednemu zakręciła się łezka w oku. Na koniec Samorząd Uczniowski podziękował całemu gronu pedagogicznemu i dyrekcji za owocną współpracę, a pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Po uroczystym apelu wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Jeszcze raz poruszona została tematyka bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, po czym wszyscy udali się na zasłużone wakacje.
W piątek 14 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II i VI uczestniczyli na jarocińskim rynku w Festynie Ekologicznym podsumowującym konkurs „Region Czysty na 6” organizowanym przez Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie.
Odnieśliśmy pełny sukces w zbiórce odpadów. Nasza szkoła, klasa II i uczeń tej klasy Kacper Jeziorski zajęli pierwsze miejsca w gminie Krzykosy.
Hasłem wycieczki było:
„Wszyscy Polacy to jedna rodzina,
więc segregacja odpadów razem ich trzyma”
Zdjęcia - EKO – Świętowanie.
Dnia 17 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Patrona.
W tym roku obchodzimy 201 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Pamięć o jednym z nawybitniejszych polskich generałów uczciliśmy wspomnieniami i kilkoma malo znanymi ciekawostkami z jego życia.
Od rana każdy uczeń pisał test wiedzy o patronie, a następnie wszyscy udali się do sali na uroczysty apel, gdzie było podsumowanie konkursów, wręczenie nagród oraz zmiana pocztu sztandarowego, a na koniec wybory Miss i Mister Szkoły
Zdjęcia - Dzień Patrona.
Piątkowe (14.06.2019) gorące popołudnie dla uczniów klasy III było niezapomniane. To podczas pobytu w Gospodarstwie Agroturystycznym w Rogusku uczniowie z okazji Dnia Mamy i Taty wierszami, piosenkami, tańcami oraz życzeniami podziękowali swoim rodzicom za miłość i trud ich wychowania. Wiele wzruszeń było w tym dniu, bo to też ostatnie wspólne spotkanie i pożegnanie klasy III.
Zdjęcia - Klasa III Dzień Mamy i Taty.
W czwartek 13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II wraz z rodzicami spędzili miłe popołudnie w Gawrze w miejscowości Bronisław. Dzieci wierszami, piosenkami, tańcami, upominkami i gromkim „Sto lat!” uczcili Dzień Matki i Dzień Ojca. Wszystkim kochanym rodzicom życzymy wielu, wielu lat w zdrowiu i pomyślności.
Zdjęcia - Dzień Rodziny.
Dzieci z klasy I pamiętały o bardzo ważnym Święcie, jakim jest Dzień Mamy i Taty.12 czerwca 2019 r. zaprosiły do Szkoły Podstawowej w Pięczkowie swoich Rodziców, by w godzinach popołudniowych wykonać przedstawienie.Ta wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy pokazała, że najważniejsza jest rodzina.Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości dały wyraz temu, jak duże znaczenie mają takie spotkania i chwile spędzone razem z dziećmi.Były wiersze, dostojne i z humorem, małe scenki dramowe, tańce i życzenia.Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki i buziaki płynące z małych serc.Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za współpracę.Beata WlazłyWychowawca klasy I
Zdjęcia - "Pierwszaki pamiętają o Rodzicach".