• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

    Uczniowie klasy I w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla pierwszoklasistów – „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dzieci poznały najważniejsze numery alarmowe, uczyły się dbać o bezpieczeństwo na drodze, w szkole i w domu. Wszyscy uczniowie napisali ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Zdobytą wiedzę będą wykorzystywać przez całe życie.

     

    Zdjęcia w galerii AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 

  • ORIGAMI – BAW SIĘ Z NAMI

    Uczniowie klasy I w poniedziałek 17 maja 2021roku podczas zajęć Akademii Kreatywności wykonali techniką origami łódkę i samolot. Prace te zostały wykonane w nawiązaniu do zbliżających się wakacji.

    Zdjęcia w galerii  ORIGAMI – BAW SIĘ Z NAMI 

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA DOBIEGA KOŃCA

    Uczniowie klasy III tworzyli lapbooki – teczki tematyczne, w których umieszczane były wiadomości na wybrany temat. Powstało wiele książeczek, w których są rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy i zdjęcia. To wszystko zawarte jest w kieszonkach o przeróżnych kształtach. Lapbook to taki papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach. Każde dziecko robi proste składanki, a rozbudowane teczki gromadzą informacje teoretyczne. Książeczki te można ciągle rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, gry, zagadki, krzyżówki, itp. Zdają egzamin przy powtórzeniach, pomagają też w usystematyzowaniu wiedzy. Na pewno sprawdziły się w nauce zdalnej, z którą musieliśmy się zmierzyć. Tematami lapbooków były ulubione lektury, sport, motoryzacja, ulubione zwierzęta, Wielkanoc, Boże Narodzenie, historia Polski – barwy narodowe i wiele innych. W maju 2021 r. powstaje ostatni lapbook, każdy inny. Ogranicza je tylko kreatywność uczniów i nauczyciela. Przez trzy lata tworzenia lapbooków w klasie mamy ich wiele. Innowacja pedagogiczna, w której dziecko tworzy na dany temat i w której tworzeniu aktywnie uczestniczy, dobiega końca.

    Dziękuję Rodzicom za wsparcie w realizacji innowacji pedagogicznej „Sprawna rączka – szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia”     z wykorzystaniem lapbooka.

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

     

    Zdjęcia w galerii  INNOWACJE PEDAGOGICZNA DOBIEGA KOŃC

  • ZAGRAJMY W ZIELONE

    Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że ulubionym kolorem wiosny jest kolor zielony. Po wielu tygodniach spędzonych przed monitorami komputerów z wielką ochotą uczniowie klas I- III wrócili do naszej szkoły. Wspaniale znów biegać z koleżankami i kolegami po zielonej trawie boiska. Postanowiliśmy znaleźć tego koloru wokół siebie jak najwięcej. Na zajęciach kółka artystycznego „Ogrodowe ABC…” uczniowie klasy drugiej ozdobili drewniane znaczniki, które później umieścili wśród roślin  w „kamyczkowym zakątku”. Dzięki naszym rodzicom posadziliśmy sadzonki aksamitek i wysialiśmy nasiona kwiatów miododajnych. Pamiętamy również o owadach, które pełnią ważną rolę w naszym ekosystemie. W tym celu umieściliśmy wśród roślin domek dla owadów, do którego zapraszamy nie tylko pszczoły murarki.

    Wychowawca klasy II

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii ZAGRAJMY W ZIELONE 

  • SIEJEMY I SADZIMY

    Nigdy nie ma za mało miejsca na domowy ogródek. Korzystając z wiosennej pory uczniowie klasy II podczas zdalnego nauczania wysiali nasiona fasoli i posadzili bulwy ziemniaków. Przy okazji dowiedzieli się jak cenne walory odżywcze posiadają te warzywa oraz jak wiele jest ich odmian na świecie. Kolejny raz zorganizowali ogródek na parapecie. Swoje uprawy doglądali sumiennie i bardzo regularnie. Nagrodą za ich cierpliwość były pierwsze łodyżki i pąki posadzonych warzyw. Chętnie wymieniali się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi prowadzonej uprawy i z dumą prezentowali swoje okazy. Okazało się, że niektórzy mają fasolę karłową a inni tyczkową i wtedy należało ,,zorganizować” solidne podpory. Maj to pora, aby uprawy trafiły do właściwych ogródków przy domu. Nie znaczy to, że przestajemy się nimi opiekować. Już nie możemy się doczekać pierwszych zbiorów i z chęcią powitamy młodą fasolkę  i ziemniaczki na talerzu. A to mała zachęta dla przyszłych ogrodników:

    Nawet jeśli macie maleńkie mieszkanie- macie miejsce na ogródek.  Nawet jeśli nie macie balkonu lub tarasu- macie miejsce na ogródek.Nawet jeśli macie tylko jedno okno i wąski parapet- macie miejsce na ogródek. Rośliny urosną wszędzie jeśli dacie im szansę 

    Wychowawca klasy II      Małgorzata Nowak

     

    Zdjęcia w galerii SIEJEMY I SADZIMY 

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Drodzy Rodzice,

    uczniowie klas 1-3 wrócili już do szkoły, klasy 4-8 zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem od 17 do 28 maja wracają do pracy hybrydowo. Od 31 maja wszyscy uczniowie będą już  uczyć się w trybie stacjonarnym. Po długiej nieobecności musimy odnaleźć się w nowej, innej rzeczywistości, w której nierzadko stres i lęk będzie przeplatał się z radością z powrotu do szkoły. Chciałaby zapewnić, że z mojej strony zrobię wszystko, aby czas powrotu nie wiązał się z rozliczaniem uczniów z nauki zdalnej. W czasie wszystkich swoich działań postaramy się wraz z pedagogiem, nauczycielami i pracownikami szkoły obserwować zachowania uczniów pod kątem zmian spowodowanych długotrwałym zdalnym nauczaniem. Proszę również, aby Państwo zgłaszali  wychowawcom i pedagogowi zachowania budzące obawy. Będziemy starali się odbudować relacje w zespołach klasowych, relacje nauczyciel – uczeń. Liczymy na Państwa wsparcie.

    Najważniejsze  terminy do końca roku szkolnego:

    19 maja – zagrożenia

    25, 26, 27 maja – egzamin ósmoklasisty, dni wolne od zajęć dydaktycznych dla całej szkoły

    1 czerwca – Dzień Dziecka  „Dzień na opak” – skrócone lekcje, zamiana ról nauczyciel - uczeń

    4 czerwca – dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla całej szkoły

    11 czerwca – proponowane oceny ze wszystkich przedmiotów

    21 czerwca – klasyfikacyjne zebranie rady pedagogicznej

    25 czerwca – zakończenie roku szkolnego

    2 lipca – wyniki egzaminu ósmoklasisty (uczniowie otrzymają kod dostępu do swoich wyników)

    9 lipca – odbiór w sekretariacie szkoły zaświadczeń dotyczących wyników na egzaminie przez uczniów

                    klasy 8

                                                                                                             

                                                                                                         Pozdrawiam serdecznie

                                                                                                                Aneta Jankiewicz

  • JESTEŚMY EKO

    Czym jest Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

    „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

     

     

  • Zaproszenie do składania ofert

    Zaproszenie do składania ofert na remont generalny wnętrza budynku klas 1-3 obejmujący m. in.  wymianę instalacji elektrycznej, naprawę ścian po zdjęciu okładzin boazeryjnych i drzwi, malowanie ścian i sufitów, położenie tynku mozaikowego, wymianę grzejników, położenie płytek, wykładzin, montaż lamp, wymianę barierek, remont sanitariatów. 

    Oferty w języku polskim należy składać w formie wypełnionego formularza ofertowego (załącznik) do dnia 18.05.2021 drogą elektroniczną na adres zspieczkowo@op.pl.

    Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najniższą ceną brutto (70%) i najkrótszym terminem realizacji (30%).

     

    Dyrektor Zespołu Szkół w Pięczkowie

    Aneta Jankiewicz

  • ALE TU KOLOROWO...

    Dzieci z klasy III we wrześniu 2020 r. utworzyły rabatkę z roślinami cebulowymi. Posadziły żonkile, hiacynty, ziemowity, tulipany i narcyzy. Podczas zajęć praktycznych w maju 2021 r., w ogródku „dydaktycznym” uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania i pielęgnacji roślin ozdobnych. Niewielki ogródek mieni się kolorami tęczy. Oprócz walorów estetycznych pełni rolę kształcącą – codziennie w drodze do szkoły cieszy nasze oczy. Uświadamiamy sobie, że naturalny stan przyrody zależy od działalności i zachowań człowieka. 

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

    Zdjecia w  galerii ALE TU KOLOROWO ... 

  • Powrót do szkoły

    Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

    • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wrócili  do nauki stacjonarnej w szkole.
    • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych  przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
    • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

    Jeśli nie będzie zmian w ogólnie przyjętych zasadach, od 17 maja na pierwszy tydzień nauki stacjonarnej

    wracają klasy 7a, 7b  i  8,  klasy 4, 5 i 6 nadal pracują zdalnie.

    W drugim tygodniu, od 24 maja stacjonarnie pracują klasy 4, 5, 6 a zdalnie klasy 7a, 7b i 8.

    25, 26 i 27 maja egzamin ósmoklasisty – dni wolne od zajęć dydaktycznych dla klas 1-7.

                                                                                                            

                                                                                                                            Aneta Jankiewicz

  • SELFIE Z KSIĄŻKĄ

    Maj jest miesiącem, w którym obchodzimy Dzień Bibliotek. W naszej szkole podejmujemy działania promujące modę na czytanie. Czas ograniczonej aktywności społecznej i ruchowej poza domem sprzyjał czytaniu książek przez naszych uczniów. W ramach organizowanej przez bibliotekę szkolną akcji „Selfie z książką” uczniowie przesyłali wykonane przez siebie zdjęcia z książką w roli głównej.

    Dziękuję bardzo serdecznie uczniom, którzy włączyli się w akcję.

    Bibliotekarz – Judyta Biernacik

     

    Zdjęcia w galerii  SELFIE Z KSIĄŻKĄ 

  • „ZABIERZ ORŁA NA MAJÓWKĘ” - KONKURS

    Wyniki konkursu patriotycznego „Zabierz orła na majówkę”

     

    Witaj Maj 3 Maj, u Polaków błogi raj!

     

    I MIEJSCE - Wiktor Fibner, klasa 4

    II MIEJSCE – Jakub Kuchciński, klasa 4

    III MIEJSCE – Zuzanna Kmieciak, klasa 7 b ; Zuzanna Chojnacka, klasa 7 b

    Gratulacje!!!

    Nagrodą za zdobycie I miejsca jest ocena celująca z historii, nagrodami  za  II i III miejsce są oceny bardzo dobre z historii. Zwycięzcy otrzymali również dyplomy. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane zdjęcia.

    Marta Kaszuba

    Zdięcia w galerii  „ZABIERZ ORŁA NA MAJÓWKĘ” - KONKURS 

  • „ZWIASTUNY WIOSNY” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

    Przez cały okres nauki zdalnej uczniowie klasy III realizowali założenia klasowego konkursu fotograficznego, a mianowicie spacerowali po utartych ścieżkach swoich miejscowości i nie tylko. Celem tych wędrówek było promowanie walorów przyrodniczych swojej małej ojczyzny i rozbudzanie zainteresowania przyrodą z własnego regionu. Zależało nam również na zwracaniu uwagi na piękno otaczającej natury oraz jej ochrony. Każde dziecko miało wykonać jedno zdjęcie, które utrwali obraz zwiastuna wiosny. Nadesłane prace – fotografie, przedstawiają piękno odradzającej się na wiosnę przyrody. Kolorystyka wiosennych kwiatów (biały, żółty, zielony, fioletowy, różowy) wprowadza nas w zachwyt. Chcemy zachęcić wszystkich do rodzinnych spacerów oraz przejażdżek rowerowych. W naszych lasach można spokojnie i sympatycznie spędzić wolny czas. Wszystkie te aktywności sprzyjały naszej kulturze fizycznej, zwłaszcza w czasie pandemii i nauki zdalnej. Nadesłane prace są wartościowe i na pewno sprzyjają rozwojowi pasji i zainteresowań.  Fotografowanie sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Dzięki niej uczniowie utrwalili piękne zakątki Pięczkowa, Witowa i Wiktorowa.

    Po prezentacji prac konkursowych mamy zwycięzców!

    I miejsce – Martyna Grześkowiak

    II miejsce – Mateusz Spychalski

    III miejsce – Karolina Delestowicz

    Wyróżnienie – Alan Biernacki

     

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

    Zdjęcia w galerii „ZWIASTUNY WIOSNY”– KONKURS FOTOGRAFICZNY

  • MOJE BARWY NARODOWE

    Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień  2 maja, między Świętem Konstytucji 3 maja a Świętem Pracy. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 r. Trzeba przyznać, że Dzień Flagi jest bardzo uroczyście obchodzony w naszym kraju. Polacy pokazują swoje przywiązanie do Ojczyzny wywieszając biało-czerwoną flagę.

    ***

    „Barwy ojczyste”
    Czesław Janczarski

    Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
    A na tej fladze, biel i czerwień,
    Czerwień to miłość,
    Biel serce czyste,
    Piękne są nasze barwy ojczyste.

    ***

    Wychowawca kl. I      Maria Grala

    Wychowawca kl. II     Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii  MOJE BARWY NARODOWE 

  • ZABIERZ ORŁA NA MAJÓWKĘ

    Konkurs patriotyczny dla klas 4-8  

    Narysuj, wydrukuj i  pokoloruj lub stwórz dowolną techniką Godło państwowe  i w trakcie majówki zrób zdjęcie na tle krajobrazu lub dowolnego  miejsca (pamiętaj o szacunku do polskich symboli narodowych). Zdjęcia proszę przesłać na mojego Teamsa lub messengera do 4 maja.  

    Marta Kaszuba 

  • KONSTYTUCJA 3 MAJA 

    Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na stronie internetowej http://mojahistoria.mozello.pl/ dnia  3 maja od godz. 12:00 do 12:30 odbędzie się internetowy quiz o czasach Konstytucji 3 Maja i Komisji Edukacji Narodowej. Serdecznie zachęcam do udziału.  

    Marta Kaszuba 

     

  • JESIEŃ MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

    Jesień to piękna i barwna pora roku. Piękna, złota pachnąca owocami, warzywami, aromatycznymi grzybami, kwiatami…. Jesień zagościła także w naszej szkole. Uczniowie kółka przyrodniczego z opiekunem przygotowali jesienną wystawę „JESIEŃ MŁODYCH PRZYRODNIKÓW”. Chętni uczniowie klas IV-VIII wykonali prace na wystawę wykorzystując dary jesieni. Wszyscy wykazali się ogromną fantazją i wyobraźnią. Różnorodne prace wykonane z jesiennych plonów z pól i lasów cieszyły oko precyzją wykonania. Kasztany, dynie, cukinie, orzechy, żołędzie, ziarna zbóż, liście i kwiaty wyczarowały piękne zwierzęta min. jeże, wiewiórki, stonogę. Były też grzyby w koszyku. Szkoda, że ta piękna ekspozycja nie mogła dłużej zdobić naszego otoczenia ze względu na swoją nietrwałość. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu wystawy.                   

    Anna Makowska

    Zjęcia w galerii JESIEŃ MŁODYCH PRZYRODNIKÓW 

  • NASZA „13”

    Rzeczpospolita Polska liczy prawie 40 milionów obywateli. Każdy Polak wie jak wygląda polska flaga i polskie godło oraz zna na pamięć polski hymn narodowy. Majowe święta ściśle wiążą się z barwami narodowymi. Jesteśmy Polakami, więc postanowiliśmy zrobić fotografie, na których przedstawiamy „Ja i barwy narodowe” w nadchodzącej Majówce. 

    „Polska” 

    Polska to słowa, 

    którymi mama nas woła. 

    Polska to wiedza, 

    którą co dzień daje nam szkoła. 

    Polska to ziemia, 

    na której mieszkać nam przyszło. 

    Polska to dzieje 

    kraju nad Odrą i Wisłą. 

    Polska to pieśni, 

    nasze zwyczaje i święta. 

    Polska to wszystko, 

    o czym każdy Polak pamięta. 

    Polska to nasze myśli, 

    nasze marzenia i sny. 

    Czym jest Polska? 

    Polska to MY! 

    (Marcin Brykczyński) 

     

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły  

    Zdjęcia w galerii  NASZA „13” 

  • BŁĘKITNA PLANETA

    W Dniu Ziemi tj. 22 kwietnia 2021 r. w klasie III rozpoczęliśmy cykl zajęć o naszej planecie. Natura jest niezwykle twórczym artystą i przez miliardy lat tworzyła na naszej planecie zapierające dech w piersiach krajobrazy, niezwykłą roślinność, czy zadziwiające stworzenia. Wirtualna podróż po fantastycznych dziełach natury zaprowadziła uczniów do niewyobrażalnie pięknych miejsc na świecie. Nasza ukochana Polska jest również bogata w piękne tereny. Mamy 23 parki narodowe, które chronią wyjątkową przyrodę, a w „Czerwonych księgach roślin i zwierząt” można znaleźć wszystkie szczególnie chronione i zagrożone wyginięciem gatunki. Przez cały tydzień wędrowaliśmy z Panią Wiosną po zielonych krainach, a ona wszystkich serdecznie pozdrawiała! Obiecujemy, że zawsze będziemy dbać o naszą planetę.

    Warto wspomnieć o 23 kwietnia, bo w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tego powodu chętne dzieci z klasy III promowały ulubione książki, a ich wielbiciele wprowadzali wszystkich w świat historii, fantazji i pięknej przyrody.

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

     

    Zdjęcia w galerii  BŁĘKITNA PLANETA 

  • PAMIĘTAMY O DNIU ZIEMI

    Światowy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto przypada 22 kwietnia. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa ten wyjątkowy dzień wygląda inaczej. Uczniowie klasy I na zajęciach zdalnych uczyli się jak segregować odpady, dbać o przyrodę. Mimo pandemii dzieci zrozumiały jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co pokazują poniższe zdjęcia.

    Wychowawca klasy I

    Maria Grala

    Zdjęcia w galerii  PAMIĘTAMY O DNIU ZIEMI 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Pięczkowie
    ul Szkolna 5
    63-025 Witowo
  • 612851581
    fax 61 2851581
    693253900

Galeria zdjęć