• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  • KONKURS #NaszaFlagaPL

                         Ogólnopolski konkurs plastyczny                      dla uczniów szkół podstawowych

    Zapraszamy  uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL.Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.

    Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. 

    Przygotowane prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.naszaflaga.pl 

    Zgłoszenia do 12 kwietnia 2021 r.

    NAGRODY(w każdej kategorii)

    I nagroda – 2000 zł

    II nagroda – 1000 zł

    III nagroda – 500 zł

     

    Regulamin konkursu:

    Konkurs-plastyczny-2021-regulamin_19_01_2021_v_4.pdf

     

     

     

     

  • WIELKANOCNA KURKA STROSZY PIÓRKA

    W minionym tygodniu najmłodsi uczniowie przygotowywali dekorację świąteczną swojego domu. W tym roku malowali drewnianą kurkę  z jajkiem. Podczas zdalnych zajęć kółka artystycznego widać było na twarzach dzieci ogromne zaangażowanie i dużą radość. Tak powstały przepiękne, kolorowe i oryginalne „kokoszki”.

     

    „Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,

    wszystkim rodzicom, nauczycielom,                                                                                                               

    koleżankom i kolegom

    życzymy zdrowia i pogody ducha.

    Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń,

    niech te Święta Wielkanocne

    będą dla Was źródłem

    siły do dalszej pracy, radości,

    nadziei i optymizmu na cały rok”.

     

    Wychowawczyni klasy I     Maria Grala

    Wychowawczyni klasy II    Małgorzata Nowak

    Wychowawczyni klasy III     Beata Wlazły 

    Zdjęcia w galerii WIELKANOCNA KURKA STROSZY PIÓRKA 

  • WIOSENNE OPOWIEŚCI

    19 marca 2021 roku w ostatnim dniu nauki stacjonarnej uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie „Wiosenne opowieści". Wszyscy aktorzy bardzo starannie przygotowali się do swojej roli. Pomogły im w tym próby realizacji teatrzyku. Każda postać dokładnie analizowała swoje poczynania i rozwój zdolności aktorskich. Niektórzy aktorzy przełamali strach przed wystąpieniami publicznymi. To bardzo ważna kompetencja, którą kształtuje się w wieku wczesnoszkolnym i będzie służyć przez całe życie. Realizacja wspólnych pomysłów klasowych tj. tworzenie scenografii, rekwizytów służy kształtowaniu właściwych relacji w grupie. „Wiosenne opowieści" to postaci związane z wiosenną przyrodą, które chcą obudzić świat. Żabki, Bocian, Biedronka, Myszka Sowa, Chmurka, Słoneczko, Figlarny zajączek, Ogrodnik i pani Wiosna to postaci, którym udało się obudzić Niedźwiadki. Wszystkie zwiastuny oraz improwizacja ruchowa piosenki POBUDKA Z OGRÓDKA udowodniły, że 21 marca jest pierwszym dniem wiosny. Aktorom gratuluję, a Rodziców zapraszam do filmowej relacji z klasowego wydarzenia na grupie KLASA III.

    Beata Wlazły - wychowawca klasy III

    Zdjęcia w galerii WIOSENNE OPOWIEŚCI 

  • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

    Dzień 21 marca to pierwszy dzień wiosny, w którym obchodzimy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzień ten nie jest datą przypadkową jest powiązana z zaburzeniami trisomią 21 chromosomu. Tego dnia, wielu z nas zakłada kolorowe skarpetki nie do pary,  w celu zwiększenia świadomości i tolerancji społecznej dotyczącej funkcjonowania osób z zespołem Downa. Osoby dotknięte tą niepełnosprawnością, mogą być wzorem do naśladowania w wielu aspektach życia społeczno- obywatelskiego i niezaprzeczalnie powinny cieszyć się pełnią życia i pełną akceptacją takimi, jakie są!

    Dziękujemy za udział w akcji.

    Przedszkolacy i wychowawca z grupy Kubusia Puchatka

     

    Zdjęcia w galerii DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK 

  • ŻEBY SIĘ NIE NUDZIĆ, MOŻNA PIĘKNIE PISAĆ…

    W klasie III odbył się konkurs pięknego pisania – MISTRZ KALIGRAFII. Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również artystycznie zdobionego. Kiedyś owa sztuka miała kształtować charakter oraz cierpliwość. Była podstawowym przedmiotem w szkołach w klasach początkowych. Zanim dzieci przystąpiły do konkursu, w klasie odbył się cykl zajęć o wynalazkach. Pojawiły się filmy instruktażowe i warsztaty związane z pismem. Dzieci wyrażały swoje myśli i pomysły, tworzyły na kartce papieru ekspresyjne i oryginalne dzieła. Niektóre z nich odkrywały swoje zainteresowania i talenty. Wszystkie rozwijały wrażliwość na piękno języka ojczystego. Za czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie przepisywanego tekstu, łączenie i położenie liter wyróżniono: Weronikę Makowską i Aleksandrę Preś. Mistrzem kaligrafii klasy III została Karolina Delestowicz.

    Beata Wlazły – wychowawca klasy III

  • WSZYSTKO O WILKACH

    Doniesienia medialne i prasowe o bytowaniu wilków w pobliskich lasach zainteresowało dzieci z klasy III. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat życia i zwyczajów wilczych watah. Na kółku „Sprawna rączka” – szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia gruntowaliśmy wiedzę poprzez czytanie książek o życiu wilków, przeglądaliśmy wiadomości w Internecie oraz lokalnej prasie. Okazało się, że wilki coraz częściej widywane są w naszych okolicach. Ponieważ mieszkamy wśród lasów, temat bardzo nas zainspirował. Zaczęliśmy działać. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Narzędzia lapbookowe zaczęły „wypełniać się po brzegi”: od występowania i środowiska życia, poprzez zachowania stadne, znakowanie terenu, wilcze odgłosy, język ciała, polowania, budowę ciała do wychowania młodych. Wiedzę książkową uzupełniliśmy przyrodniczymi filmami. Myślimy, że wiedza zawarta w lapbooku zostanie z nami na całe życie.

    Beata Wlazły – wychowawca klasy III

     

    Zdjęcia w w galerii WSZYSTKO O WILKACH 

  • NA TROPIE CIEKAWYCH ZAWODÓW

    Mamy po 8-9 lat i bardzo ciekawi nas otaczający świat. Ten bliski i daleki lubimy poznawać również ze szkolnej biblioteki. A od częstego książeczek wypożyczania, zrodziła się w nas ochota do własnej napisania. Pomysłów było bez liku, aż pojawiły się w końcu autorskie książeczki na każdym stoliku. Jednak dziecięca ciekawość nigdy nie ma końca i już następnego dnia postanowiliśmy jako mali reporterzy odwiedzić szkolną bibliotekę. Przygotowaliśmy mikrofony i wiele pytań do wywiadu z Panią Judytą. Mogliśmy szczegółowo zapoznać się z zasobami zgromadzonymi  w bibliotece, przejrzeć niektóre katalogi (sprawdzając przy okazji znajomość alfabetu) oraz zobaczyć najstarszą przechowywaną tu książkę. Pani Judyta pozwoliła nam na tygodniową ekspozycję naszych autorskich książeczek w szkolnej czytelni, aby nasi koledzy mogli się  z nimi zapoznać. Ciekawe, jakie zawody poznamy już wkrótce?

    Wychowawca   klasy II     

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii NA TROPIE CIEKAWYCH ZAWODÓW 

  • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

    W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy korzystają ze stacjonarnego nauczania przeszli szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia, które zainicjowała WOŚP prowadzone są w naszej szkole od 2006r. W tym roku z uwagi na stan pandemii dominowała forma teoretyczna. Uczniowie usystematyzowali posiadaną już wiedzę dotyczącą znajomości ważnych numerów alarmowych i poznali etapy udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na koniec po udzieleniu poprawnych odpowiedzi Mali Ratownicy otrzymali certyfikaty i drobne upominki. Oby nigdy nie musieli sprawdzać zdobytej wiedzy w praktyce.

    Prowadząca szkolenie:                                   

     Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 

  • KREATYWNE STWORKI

    Jakie są Wasze sposoby na nudę i spędzanie wolnego czasu? Co można wykonać z rękawiczki lub skarpetki, z której już wyrośliśmy? -  na te i na podobne pytania uczniowie klasy II szukali odpowiedzi podczas zajęć artystycznych „Ziarenko pomysłu…”. Inspiracją do działania była lektura Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Z przyniesionych do klasy skarpetek, rękawiczek, wstążek, tasiemek   i guzików uczniowie „wyczarowali” wspaniałe stworki. Bardzo się z nimi zaprzyjaźnili nadając im imiona i tworząc pomysłowe wspólne zabawy. Kolejne stworki powstały już w domach ku radości młodszego rodzeństwa J

    Wychowawca klasy II: Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii KREATYWNE STWORKI 

  • KONKURS SYNAPSIK MEN

    „Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Synapsik MEN”

    Uczniowie klasy III uczestniczyli w konkursie Synapsik MEN, który obejmował zakres wiedzy z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego. Mamy laureatów, którzy uzyskali wynik powyżej 90 %.

    1. Weronika Makowska
    2. Aleksandra Preś
    3. Martyna Grześkowiak
    4. Laura Pankowska
    5. Mateusz Spychalski
    6. Alan Biernacki
    7. Adam Waśkowiak
    8. Karolina Delestowicz

    Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych, zakładek oraz tematyczne plansze z różnych edukacji.

    Beata Wlazły – wychowawca klasy III

     

    Zdjęcia w galerii KONKURS SYNAPSIK MEN 

     

  • DZIEŃ MĘŻCZYZNY

  • Zaproszenie do składania ofert

    Zaproszenie do składania ofert na:

    wykonanie elewacji z ociepleniem oraz parapetami

    na głównym budynku i sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pięczkowie

     

    Oferty w języku polskim należy składać w formie wypełnionego formularza ofertowego (załącznik) do dnia 12.03 drogą elektroniczną na adres zspieczkowo@op.pl.

    Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najniższą ceną brutto (70%) i najkrótszym terminem realizacji (30%).

     

    Dyrektor Zespołu Szkół w Pięczkowie

    Aneta Jankiewicz

  • DZIEŃ KOBIET

    DZIEŃ KOBIET

  • NA STRAGANIE

    Uczniowie klasy I przez dłuższy czas przygotowywali się do zaprezentowania wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Kiedy stroje i rekwizyty były gotowe to 24 lutego 2021 roku zaprezentowali przedstawienie swoim Rodzicom w formie krótkiego filmu. W związku z obostrzeniami związanymi z COVID -19 nie mogli wystąpić przed koleżankami i kolegami z klasy II i III i swoimi Rodzicami. Mimo tremy mali aktorzy świetnie odegrali swoje role, a przy tym świetnie się bawili.

    Wychowawca klasy I – Maria Grala

     

    Zdjęcia w galerii NA STRAGANIE 

  • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY








  • KLASOWE WARSZTATY OGRODNICZE

    Jedne z ostatnich zajęć artystycznych klasy II w ramach innowacji „Ogrodowe ABC…” odbyły się w formie warsztatów. Uczniowie zgromadzili w klasie różnorodne doniczki, żwir, kamyki, ziemię ogrodową i sadzonki roślin uprawianych w domu. Dominowały bezkolcowe kaktusy, dla których przygotowano specjalną mieszankę podłoża. Pomocny okazał się tu obejrzany film instruktażowy i cenne wskazówki w nim zawarte. Wspólna praca sprawiła nam wiele radości a hasłem przewodnim tego dnia było zawołanie: „Zielonym do góry!”. Efekty naszej pracy zdobią klasowy parapet.

    Wychowawca klasy II

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii KLASOWE WARSZTATY OGRODNICZE 

  • Informacja od Rady Rodziców

     W związku z przedłużającą się nieobecnością dzieci klas 4-8 w placówce szkoły, Rada Rodziców podjęła decyzje o zawieszeniu składki (40zł) na rok szkolny 2020/2021 dla wszystkich klas.

    Wpłaty dokonane na rok szkolny 2020/2021 zostaną przedłożone na poczet roku szkolnego 2021/2022, natomiast klasa 8 otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy (termin zostanie uzgodniony i przekazany przez wychowawcę).

    W związku z zaistniałą sytuacją wstrzymane zostają również nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego za świadectwa szkolne z średnią ocen powyżej 4,75. Wyjątek stanowi klasa 8, gdzie na nagrody zostaną przekazane środki pieniężne pozostałe z poprzedniego roku szkolnego.

    Wśród pozostałych klas pozostaje utrzymana jedna nagroda – za najwyższą średnią ocen w szkole w roku szkolnym 2020/2021.

     

    Rada Rodziców Szkoły Podstawowej

    im J. H. Dąbrowskiego w Pięczkowie

  • WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY

    Dzień Świętego Walentego

    To dzień dobry dla każdego!

     

    Piątek 12 lutego upłyną w klasie I, II i III w kolorach czerwieni oraz w atmosferze przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która działała w reżimie sanitarnym obowiązującym w pandemii koronawirusa. Dziewczynki z klasy III rozdały wszystkim adresatom walentynkowe kartki. Pamiętajmy o tym, że „miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

    Wychowawcy klas:

    Maria Grala

    Małgorzata Nowak

    Beata Wlazły

    Zdjecia w galerii WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY 

  • WSPARCIE PEDAGOGICZNE

    Drodzy Rodzice!  Drodzy Uczniowie!

    W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pragnę zapewnić o swojej gotowości do wsparcia. Jeśli ktoś z Was  ma taką potrzebę, to zachęcam do kontaktu. Pomoc w postaci konsultacji, poradnictwa i ewentualnych interwencji psychologiczno-pedagogicznych kieruję do Rodziców oraz naszych Uczniów. W sytuacjach trudnych takich jak: pojawienia się lęku, obniżenia nastroju, czy innych przejawów kryzysu emocjonalnego lub nieradzenia sobie
    z sytuacją zewnętrzną, proszę o kontakt.

    Kontakt - dziennik elektroniczny, lub mail: ejanicka20@wp.pl

     

    Zachęcam jednocześnie do regularnego zapoznawania się z informacjami zamieszczanymi przeze mnie na stronie internetowej szkoły
     w zakładce PEDAGOG
    Sukcesywnie będę przygotowywać artykuły, materiały edukacyjne, porady oraz inne informacje, które mogą się okazać dla Państwa przydatne w tym szczególnym czasie.
    Życzę Państwu wszystkiego dobrego w tej trudnej dla każdego z nas sytuacji.


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Pięczkowie
    ul Szkolna 5
    63-025 Witowo
  • 612851581
    fax 61 2851581
    693253900

Galeria zdjęć