• SZCZEPIENIA

  • „CIEKAWE ROZMOWY AUTORSKIE…”

    11 czerwca 2021 roku dzieci z klasy III z wychowawczynią Beatą Wlazły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Wiolettą Piasecką. Rozmowy toczyły się na świeżym powietrzu w Bibliotece Publicznej w Pięczkowie. Autorka wielu książek dla dzieci i dorosłych w ciekawy sposób przybliżyła swoją twórczość. Opowiadała dzieciom o powstawaniu książek oraz o wiedzy, którą musi zdobyć, by napisać książkę. Okazało się, że pani Wioletta Piasecka jest świetną aktorką. Bawiła się z dziećmi zagadkami, opowieściami i teatrzykiem. Wystąpieniu pluszowych pacynek i interesująca interpretacja swoich tekstów wprowadziła dzieci w bajkowy świat. Wszyscy byli pod wrażeniem książki „Karol Wojtyła, zanim został papieżem”. Niesamowita była historia jej powstania. To przepiękna opowieść o chłopcu, który „nosił w sobie światło, dobro, pokorę i piękną duszę”.

    Beata Wlazły – wychowawca klasy III

    Zdjęcia w galerii  „CIEKAWE ROZMOWY AUTORSKIE…” 

     

  • BEZPIECZNIE NA WSI MAMY

    Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

    Praca Martyny Grześkowiak uczennicy klasy 3 została wytypowana do dalszego etapu.

     

    Zdjęcia w galerii  BEZPIECZNIE NA WSI MAMY 

  • CZAR KOLORÓW

    W piątek 11 czerwca 2021r. uczniowie klasy I przeprowadzili eksperymenty plastyczne z farbami. Dzieci mieszały kolory, malowały palcami, odciskały dłonie na arkuszu papieru. Podczas zabawy uczyły się łączyć podstawowe kolory farb w celu uzyskania kolorów pochodnych. Wszystkich uczniów cechuje niezwykła kreatywność, a tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia.

    Wychowawca klasy I

    Maria Grala

    Zdjęcia w galerii CZAR KOLORÓW 

  • SYNAPSIK

    Dnia 11 czerwca 2021r. chętni uczniowie klasy I i II otrzymali dyplomy uczestnictwa i zestaw trzech zakładek edukacyjnych za udział w XIII wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu SYNAPSIK MEN zorganizowanego przez wydawnictwo Synapsa. Celem konkursu było sprawdzenie nie tylko aktualnej wiedzy uczniów z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego, ale również poszerzenie ich horyzontów edukacyjnych. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

    Wychowawca klasy I

    Maria Grala

    Wychowawca klasy II

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii SYNAPSIK 

  • TRENING CZYNI MISTRZA

    W ubiegłym tygodniu wśród uczniów klasy II odbył się konkurs pięknego pisania. Jego celem było propagowanie wśród dzieci sztuki dbania   o estetykę i charakter pisma. Kryteria oceny to: czytelność, kształt, łączenie i proporcje liter, ułożenie pisma, poprawność ortograficzna  i interpunkcyjna, estetyka oraz ogólne wrażenie. Wszyscy uczniowie dzielnie zmagali się z tekstem, który należało starannie i poprawnie przepisać. Zwyciężyły dwie uczennice: Anna Grynia i Justyna Stachowiak. GRATULACJE!!! Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji to grono się powiększy, bo niektórzy byli już bardzo blisko. Pamiętajcie „TRENING CZYNI MISTRZA”.

    Wychowawczyni kl.II

    Małgorzata Nowak

    Zdjecia w galerii TRENING CZYNI MISTRZA 

  • "MAŁY KLESZCZ - DUŻY PROBEM"

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej realizuje projekt edukacyjny „Mały kleszcz - duży problem?".

    Ze względu na gwałtowny wzrost liczebności kleszczy oraz zwiększenie się obszarów ich występowania (coraz częściej można je spotkać  w miastach: parkach, skwerach, przydomowych ogródkach, a nawet  w piwnicach) bardzo ważna jest edukacja w tym temacie.

    W załączeniu przesyłamy materiały edukacyjne w wersji elektronicznej, nt. kleszczy, jak się przed kleszczami uchronić oraz instruktarzem prawidłowego ich usuwania.

    INFORMACJE :

    eduresized_B5_ulotka_kleszcz_str1.png

    eduresized_B5_ulotka_kleszcz_str2.png

    eduresized_Gdzie_mozesz_spotkac_kleszcza_TT.png

    eduresized_Jak_uchronic_sie_przed_kleszczem_TT.png

    eduresized_Jak_usunac_kleszcza_TT.png

     

  • REGION CZYSTY NA 6

    W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu Szkół w Pięczkowie brali udział w konkursie „Region Czysty na 6” organizowanym przez ZGO Sp. z.o.o w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W dniu 2 czerwca 2021 roku Kajetan Logdański uczeń klasy I odebrał nagrodę za zebranie największej ilości surowców wtórnych spośród wszystkich uczniów szkół znajdujących się na terenie gminy Krzykosy. Nasza szkoła otrzymała voucher w wysokości 1000zł za zebranie największej ilości surowców w gminie.

    Wychowawca klasy I

    Maria Grala

    Zdjęcia w galerii  REGION CZYSTY NA 6 

  • JEST TAKI DZIEŃ

    Dzień Dziecka, przypadający jak co roku 1 czerwca, to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt. Uczniowie klasy I, II i III spędzili go bardzo wesoło. Były „kocykowe pikniki”, na których nie zabrakło lodów i owocowych przekąsek, za które dziękujemy naszym rodzicom. Dużo radości sprawiły wszystkim gry i zabawy w klasie, na szkolnym boisku  i placu zabaw. Wesołe chwile w gronie koleżanek i kolegów mijały bardzo szybko. I chociaż taki dzień jest tylko raz w roku: roześmiany, pachnący już prawie latem. Niech się mnoży wiele, wiele razy i uśmiecha jak słońce pyzate!

     

    Życzymy wszystkim dzieciom,
    aby ich dzieciństwo
    było jak najlepsze
    i aby trwało jak najdłużej!

    Maria Grala                    

    Małgorzata Nowak                                            

    Beata Wlazły                                                                                         

    Elwira Pinecka

    Zdjęcia w galerii JEST TAKI DZIEŃ 

  • JESTEŚMY HODOWCAMI

    Uczniowie klasy I lubią obserwować przyrodę, dlatego w maju założyli hodowlę dżdżownic i ślimaków. Odpowiednio przygotowali się do tego zadania. Dzięki miłośnikom przyrody wszyscy uczniowie dowiedzieli się czego dżdżownice i ślimaki potrzebują do życia oraz dlaczego są one pożyteczne. Dzieci prowadziły obserwację swoich hodowli, która na długo zostanie w pamięci małych przyrodników.

    Wychowawca klasy I

    Maria Grala

    Zdjęcie w galerii JESTEŚMY HODOWCAMI 

  • DZIEŃ DZIECKA

  • WIOSNA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

    Wiosna to piękna pora roku. Piękno budzącej się do życia przyrody  w naszym bliskim otoczeniu obserwowali uczestnicy kółka przyrodniczego klasy 7b. Swoje obserwacje udokumentowali wykonując zdjęcia wiosennej przyrody, które można zobaczyć na przygotowanych plakatach „WIOSNA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW”.

    Anna Makowska

    Zdjęcia w galerii WIOSNA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW 

  • DZIEŃ ZIEMI

     

    „Tylko Ty możesz zrobić coś, aby nasz wspólny dom-Ziemia był zdrowy, piękny i czysty”.

    Uczniowie klas 4-8 w tym roku również pamiętali o Święcie Ziemi. Podczas nauki zdalnej uczyli się o tym w jaki sposób należy chronić naszą planetę i pomóc jej w zachowaniu życia i zdrowia. Pogłębiali swoją wiedzę o formach ochrony przyrody, poznawali różne ciekawe miejsca Polski i świata oraz sposoby ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty: o wszystkich parkach narodowych Polski(kl.4), atrakcjach turystycznych Warszawy(kl.5), wybranych państwach europejskich (kl.6). Uczniowie klas 7a i 7b przygotowali prezentacje o zanieczyszczeniach powietrza, wody i gleby, natomiast uczniowie klasy 8 przygotowali prezentacje o wybranych państwach świata oraz florze i faunie Amazonii. Uczniowie swoją wiedzę ekologiczną pogłębiali również przygotowując prezentacje o Dniu Ziemi z których można było sobie przypomnieć min. historię obchodów tego dnia, sposoby segregowania odpadów i wiele innych informacji. Wszyscy uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując test o Ziemi.

      Anna Makowska

     

  • „ŻURAW I CZAPLA” w klasie III

    Na zajęciach polonistycznych uczniowie klasy III mieli okazję spotkać się z żurawiem i czaplą, głównymi bohaterami wiersza Jana Brzechwy. Czytanie i interpretacja wierszy jest kompetencją kluczową, której uczymy się przez całe życie. „Żuraw i czapla” to opowieść o nieudanych próbach zawarcia małżeństwa żurawia i czapli. Pani czapla ciągle odrzuca oświadczyny Pana żurawia. Potem żałuje pochopnej decyzji, ale żuraw ponownie odmawia.

    „…Tak już chodzą lata długie.

    Jedno chce – to nie chce drugie…”

    Uczniowie próbowali znaleźć rozwiązanie problemu – brak komunikacji między sobą. W tym dniu w klasie dzieci bawiły się słowem, ruchem                i gestem. Aktorzy szczerze i z humorem przekazali innym garść wesołego nastroju, a narratorzy pokazali swoją magiczną moc. Krótki filmik z tych spontanicznych klasowych wydarzeń został przekazany rodzicom.

     

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

     

    Zdjęcia w galerii  „ŻURAW I CZAPLA” w klasie III 

  • WSZYSTKIM MAMOM...

    DZIEŃ MATKI 

  • DLA MAMY WSZYSTKO CO NAJLEPSZE MAMY

    Z okazji pięknego majowego Święta Mam uczniowie klasy I, II i III własnoręcznie wykonali upominki i przygotowali życzenia w formie   on-line..

    Choć serduszko jeszcze małe,

    Tobie chcę je oddać całe.

    Abyś zawsze pamiętała

    w nim podziękę zawsze miała.

    Za to wszystko co zrobiłaś,

    za to, że mnie urodziłaś,

    zawsze byłaś mi ostoją

    i że jesteś mamą moją.

    Ślę życzenia oraz kwiatki

    No i miłość w ten Dzień Matki.

     

    Wychowawcy:

    kl.I      M.Grala

    kl.II     M. Nowak

    kl.III    B. Wlazły

    Zdjęcia w galerii DLA MAMY WSZYSTKO CO NAJLEPSZE MAMY 

  • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

    Uczniowie klasy I w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla pierwszoklasistów – „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dzieci poznały najważniejsze numery alarmowe, uczyły się dbać o bezpieczeństwo na drodze, w szkole i w domu. Wszyscy uczniowie napisali ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Zdobytą wiedzę będą wykorzystywać przez całe życie.

     

    Zdjęcia w galerii AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 

  • ORIGAMI – BAW SIĘ Z NAMI

    Uczniowie klasy I w poniedziałek 17 maja 2021roku podczas zajęć Akademii Kreatywności wykonali techniką origami łódkę i samolot. Prace te zostały wykonane w nawiązaniu do zbliżających się wakacji.

    Zdjęcia w galerii  ORIGAMI – BAW SIĘ Z NAMI 

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA DOBIEGA KOŃCA

    Uczniowie klasy III tworzyli lapbooki – teczki tematyczne, w których umieszczane były wiadomości na wybrany temat. Powstało wiele książeczek, w których są rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy i zdjęcia. To wszystko zawarte jest w kieszonkach o przeróżnych kształtach. Lapbook to taki papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach. Każde dziecko robi proste składanki, a rozbudowane teczki gromadzą informacje teoretyczne. Książeczki te można ciągle rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, gry, zagadki, krzyżówki, itp. Zdają egzamin przy powtórzeniach, pomagają też w usystematyzowaniu wiedzy. Na pewno sprawdziły się w nauce zdalnej, z którą musieliśmy się zmierzyć. Tematami lapbooków były ulubione lektury, sport, motoryzacja, ulubione zwierzęta, Wielkanoc, Boże Narodzenie, historia Polski – barwy narodowe i wiele innych. W maju 2021 r. powstaje ostatni lapbook, każdy inny. Ogranicza je tylko kreatywność uczniów i nauczyciela. Przez trzy lata tworzenia lapbooków w klasie mamy ich wiele. Innowacja pedagogiczna, w której dziecko tworzy na dany temat i w której tworzeniu aktywnie uczestniczy, dobiega końca.

    Dziękuję Rodzicom za wsparcie w realizacji innowacji pedagogicznej „Sprawna rączka – szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia”     z wykorzystaniem lapbooka.

    Wychowawca klasy III – Beata Wlazły

     

    Zdjęcia w galerii  INNOWACJE PEDAGOGICZNA DOBIEGA KOŃC

  • ZAGRAJMY W ZIELONE

    Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że ulubionym kolorem wiosny jest kolor zielony. Po wielu tygodniach spędzonych przed monitorami komputerów z wielką ochotą uczniowie klas I- III wrócili do naszej szkoły. Wspaniale znów biegać z koleżankami i kolegami po zielonej trawie boiska. Postanowiliśmy znaleźć tego koloru wokół siebie jak najwięcej. Na zajęciach kółka artystycznego „Ogrodowe ABC…” uczniowie klasy drugiej ozdobili drewniane znaczniki, które później umieścili wśród roślin  w „kamyczkowym zakątku”. Dzięki naszym rodzicom posadziliśmy sadzonki aksamitek i wysialiśmy nasiona kwiatów miododajnych. Pamiętamy również o owadach, które pełnią ważną rolę w naszym ekosystemie. W tym celu umieściliśmy wśród roślin domek dla owadów, do którego zapraszamy nie tylko pszczoły murarki.

    Wychowawca klasy II

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii ZAGRAJMY W ZIELONE 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Pięczkowie
    ul Szkolna 5
    63-025 Witowo
  • 612851581
    fax 61 2851581
    693253900

Galeria zdjęć