Dzisiaj tj. 4 października absolwent naszej szkoły Tomasz Serafiniak otrzymał 2 nagrody wójta za najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty w gminie Krzykosy z matematyki i języka angielskiego.
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nowej szkole!!!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października i prowadzona jest na całym świecie.
W tym roku 1 października 2021 w naszej szkole odbyła się już XI edycja akcji. Byliśmy jedną z tysiąca szkół w Polsce, które wzięły udział w tym ogromnym przedsięwzięciu. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Akcja ŚDTM była w naszej szkole sporym wydarzeniem. Najpierw przez dwa tygodnie trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki.
Klasy zostały zaproszone do zabawy. W trakcie zabawy uczniowie mieli okazję rozwiązywać nietypowe zadania, w których musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Klasy I-III otrzymaly balony z tabliczką mnożenia.
Dodatkowo w czasie lekcji i na przerwie można było się zmierzyć z egzaminem ze znajomości tabliczki mnożenia, gdyż po szkole chodziły Patrole Egzaminacyjne, czyli zaopatrzeni w losy uczniowie klasy IV, którzy przepytywali starszych kolegów i koleżanki oraz dorosłych. Ale tym razem był to przyjemny egzamin, gdyż nie było testów, klasówek a w zamian były losy o różnym stopniu trudności z tabliczki mnożenia. Po ukończeniu wszystkich etapów, dzieci i dorośli otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia (51 osob).
Wszystko odbywało się pod opieką osoby dorosłej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów, zabaw itp.
Koordynatorem tej akcji była pani Izabela Kusiołek.
Zdjęcia - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001r. Patronką tego święta jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci i młodzieży. Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Jak widać czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!
W naszej szkole święto Głośnego Czytania było obchodzone 28 września. Uczennice z klasy V czytały fragmenty książki R. Brett „Jesteś Cudem” (dla uczniów klas IV – VIII), natomiast młodsi uczniowie wysłuchali wierszyka pt. „Pingwinek”.
Bibliotekarz – Judyta Biernacik
Zdjęcia w galerii OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.
Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”
Dnia 30 września 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski podczas apelu złożył wszystkim naszym chłopcom najserdeczniejsze życzenia i obdarował wszystkich słodkim upominkiem.
Ten dzień był pełen wrażeń. Z tej okazji w Naszej szkole, każdy uczeń, który w tym dniu założył garnitur był zwolniony z niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy.
Do zabawy zostały również zaproszone dziewczyny!
Zdjęcia - Dzień Chłopca została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy II przeprowadzili eksperyment z kryształkami soli. Doświadczenie rozpoczęli w połowie września. Codziennie obserwowali proces krystalizacji, a po siedmiu dniach spisali pierwsze wnioski. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przeprowadzaniu doświadczenia. Uczniom bardzo spodobało się zdobywanie wiedzy, poprzez eksperymentowanie i już wyczekują kolejnych doświadczeń.
Wychowawca klasy
Maria Grala
Zdjęcia w galerii DOŚWIADCZENIE Z KRYSZTAŁKAMI SOLI
W poniedziałek 20 września uczniowie klasy pierwszej odbyli szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zajęcia składały się z dwóch części. W części teoretycznej uczniowie obejrzeli film instruktażowy, w którym Doktor Kręciołek uczył ich właściwego postępowania z osobą poszkodowaną i przypominali ważne numery alarmowe. W części praktycznej dzieci wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie i poznały pozycję boczną ustaloną. Każde dziecko otrzymało książeczkę do nauki pierwszej pomocy, samodzielnie wykonany tekturowy telefon oraz symboliczny certyfikat.
Małgorzata Nowak
Zdjęcia w galerii PIERWSZA POMOC- W PIERWSZEJ KLASIE
W tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z fundacją Akcja Menstruacja, dzięki czemu włączyliśmy się do programu „Hej, dziewczyny”, którego celem jest m.in. zapobieganiu ubóstwu menstruacyjnemu poprzez zaopatrzenie szkół i placówek w środki higieny osobistej dla dziewcząt. Podpaski i wkładki higieniczne umieszczone są w oznaczonym pojemniku w damskiej toalecie. Korzystać z nich można w dowolnej chwili, w razie potrzeby.
Informacje o Akcji Menstruacja można znaleźć na stronach:
https://www.facebook.com/akcjamenstruacja/
https://www.akcjamenstruacja.pl/am-w-twojej-szkole
https://www.instagram.com/akcjamenstruacja/
Marta Kaszuba
Program Edukacyjny WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest w Zespole Szkół w Pięczkowie od samego początku, czyli od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. W tym roku za aktywną i dotychczasową pracę pozyskaliśmy darmowy sprzęt w postaci pięciu mini fantomów i jednego dużego do nauki resuscytacji oddechowo-krążeniowej, plakatów i materiałów edukacyjnych dla najmłodszych. Teraz kiedy uczniowie wrócili do szkół warto zwrócić uwagę na naukę ratowania innych, czyli na edukację pierwszej pomocy, który Światowy Dzień obchodzono 11 września.
Małgorzata Nowak
Takie hasło przyświeca tegorocznej 28 edycji akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA, do której z zapałem włączyli się też uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły. We wtorek 14 września br. wyposażeni w rękawice i worki wyruszyli na pobliską ścieżkę pieszo-rowerową w kierunku Witowa, aby jej pobocza oczyścić ze śmieci. Takie działania uczą współpracy i wyrabiają w nas odpowiedzialność za środowisko naturalne. W całej akcji nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Pamiętajmy o tym każdego dnia.
Wychowawcy:
klasa I M. Szymańska-Spychalska
klasa II M. Grala
klasa III M.Nowak
Zdjęcia w galerii MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ
Dnia 01 września 2021r. w Zespole Szkół w Pięczkowie odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022. Uroczystość odbyła się na boisku szkolnym na którym zgromadzili się nauczyciele, uczniowie, oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było pasowanie uczniów klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym samych sukcesów.
Inauguracja roku szkolnego 2021 / 2022 odbędzie się 1 września 2021r. o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.
Prosimy o:
- obecność rodziców tylko dzieci klasy 1,
- zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkania.
W przypadku brzydkiej pogody uczniów klas 4-8 zapraszamy do klas, a uczniów 1-3 do sali gimnastycznej.
W budynku obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, przy wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce.
Do Zespołu Szkół w Pięczkowie uczęszczać będzie 206 dzieci (146 Szkoła + 60 Przedszkola):
· Grupa Żabki w Przedszkolu w Witowie 12 dzieci – wychowawca Agnieszka Janicka / w/z Danuta Łach
· Grupa Krasnoludki w Przedszkolu w Pięczkowie 23 dzieci – wychowawca Elwira Pinecka
· Grupa Kubuś Puchatek w Przedszkolu w Pięczkowie 25 dzieci – wychowawca Magdalena Kubicka
· Klasa 1 – 14 uczniów wychowawca Magdalena Szymańska – Spychalska sala nr 2 w budynku klas 1 – 3
· Klasa 2 - 20 uczniów; wychowawca Maria Grala; sala nr 1 w budynku klas 1 – 3
· Klasa 3 - 17 uczniów; wychowawca Małgorzata Nowak; sala nr 3 w budynku klas 1 – 3
· Klasa 4 – 11 uczniów; wychowawca Izabela Kusiołek sala nr 3
· Klasa 5 – 24 uczniów; wychowawca Judyta Biernacik; sala nr 2
· Klasa 6 – 9 uczniów; wychowawca Marta Fojt; sala nr 1
· Klasa 7 – 15 uczniów; wychowawca Sylwia Krzyżanowska; sala nr 4
· Klasa 8a – 18 uczniów; wychowawca Grzegorz Nowak; sala nr 6
· Klasa 7b – 18 uczniów; wychowawca Marta Kaszuba; sala nr 5
Deklaracja_na_szczepienia-1(1).doc
List_w_sprawie_szczepien_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja____Rodzice_Szkole-1.pdf
eduresized_Szczepienia_uczniow_w_wieku_12-18_lat_____informacje_dla_szkol_i_placowek_____plakat_.png
eduresized_Szczepienia_uczniow_w_wieku_12-18_lat_____rekomendacje_dla_rodzicow_____plakat_inform.png
25 czerwca 2021 roku to długo oczekiwany przez uczniów dzień zakończenia roku szkolnego. Był on szczególny dla uczniów klasy ósmej, którzy stali się absolwentami naszej szkoły. Dyrektor szkoły pani Aneta Jankiewicz rozdała nagrody i świadectwa z biało – czerwonym paskiem tym uczniom, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wójt Gminy Krzykosy wręczył nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki sportowe.
Drodzy Absolwenci niech Wam sprzyja szczęście! Pamiętajcie jednak, że zamykając pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy, zostawiacie cząstkę siebie w naszej szkole.
Życzymy wszystkim słonecznych wakacji!
Zdjęcia w galerii ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Obchody Święta Patrona są dla każdej szkoły ważnym wydarzenie i zarazem lekcją patriotyzmu. Tegoroczne obchody Dnia Patrona w naszej szkole odbyły się 23 czerwca 2021r. To dzień, w którym mówiliśmy o Janie Henryku Dąbrowskim - wielkim generale i patriocie. Społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu poświęconym Patronowi. Zapoznali się z ciekawostkami z życia J. H. Dąbrowskiego. Podczas apelu nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego. Uczniowie klas I-III wykonali pracę plastyczną „patron szkoły w moich oczach” i tak minął dzień, w którym postać Patrona była najważniejsza.
Opiekunowie Samorząd:
Maria Grala
Judyta Biernacik
Zdjęcia w galerii DZIEŃ PATRONA
23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W tym dniu uczniowie klasy III przygotowali dla swoich Ojców „Tatusiowe święto”. Śpiewem, tańcem i słowem ugościły swoich Tatusiów w domu. Nagranie filmu i portre z rozpoznawaniem swojej podobizny, z humorem i uśmiechem na twarzy rozpoczęły Dzień Ojca.
Wychowawca klasy III – Beata Wlazły
Zdjęcia w galerii TATUSIOWE ŚWIĘTO
Rodzice uczniów klasy trzeciej wykazali się dużą pomysłowością w dniu, który sami zaplanowali. Dzień po zakończeniu roku szkolnego – 26 czerwca 2021 roku zaprosili wychowawcę klasy – Beatę Wlazły do Gawry w Bronisławiu. Nasza trzyletnia współpraca okazała się wyjątkowo owocna. Nie brakowało pomysłów na zabawy i gry na leśnej polanie. Życzenia, baloniki z imionami, niespodzianki w kartonie, kolorowy pył, tańce przy muzyce, wspomnienia, pieczone kiełbaski i ziemniaki, obcowanie z przyrodą sprawiły wszystkim obecnym wiele radości. Przy okazji wspólnej biesiady przy ognisku Dzieci i Rodzice uroczyście wręczyli wychowawczyni podziękowania.
Pierwszy etap edukacji moi uczniowie mają już za sobą. Przyszedł czas na wypoczynek, a w klasie czwartej na nowe wyzwania. Wszystkim Rodzicom dziękuję za wsparcie, życzliwość i pomoc w czasie trzyletniej nauki, a moim kochanym Uczniom wielu sukcesów w drugim etapie nauczania. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na moje wsparcie.
Wychowawca klasy III – Beata Wlazły
Zdjęcia w galerii BYŁO AKTYWNIE I KREATYWNIE!
22 czerwca uczniowie klasy 8 wyruszyli na wycieczkę rowerową (pod opieką wychowawcy oraz pani pedagog) do miejscowości Bronisław. W Gawrze mieliśmy ognisko z kiełbaskami. Podczas wycieczki rówieśnicy mogli powspominać wspólnie spędzone lata nauki szkolnej oraz podziwiać krajobraz naszej najbliższej okolicy. Pogoda nam dopisała. Szkoda, że to była ostatnia wycieczka w takim składzie.
Wychowawca – Judyta Biernacik
Uczniowie klasy czwartej 02.06.2021oraz dnia 09.06.2021r. roku zaliczyli egzamin teoretyczny na kartę rowerową. W dniu 16.06.2021 roku przystąpili to egzaminu praktycznego. Każdy z uczniów przyjechał do szkoły swoim rowerem by wykazać się swoimi umiejętnościami. Uczniowie bezbłędnie wykonali zadania i wszyscy pozytywnie zdali egzamin. Egzamin nadzorowała Pani Ewa Kozłowska oraz Pan policjant Krzysztof Wojtaszak. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy bezpiecznych podróży.
Wychowawca Judyta Biernacik
Zdjęcia w gallerii KARTA ROWEROWA