Dnia 24.11.2017r. w bibliotece szkolnej wspólnie z uczniami klas I – III szkoły podstawowej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swojego ukochanego misia. Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych jak i prawdziwych. Dzieci poznały historię pluszowego misia, a potem chętni opowiadali o swoich Przytulankach. Uczniowie rozwiązywali zagadki, z rysunków rozpoznawali postacie znanych misiów (Miś Uszatek, Colargol, Kubuś Puchatek, Gumisie, Miś Paddington, Miś Yogi, Troskliwe Misie) oraz odgadywali z jakich bajek pochodzi misiowa piosenka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „małe co nieco”, czyli misiowego żelka oraz kolorowankę, która mieli pokolorować już w klasie. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Zdjęcia - Dzień Pluszowego Misia.
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – III
do udziału w konkursie
„Jesienne skrzaty”
Jest wiele książeczek, w których pojawiają się skrzaty. Na pewno nie raz o nich czytaliście. Teraz macie okazję stworzyć własnego. Wykorzystajcie do tego „dary jesieni”, czyli kolorowe liście, kasztany, szyszki, itp.
Technika : dowolna
Konkurs trwa do 30 listopada 2017r.
Dnia 24 października odbył się „Konkurs wiedzy o książce i bibliotece”. Zadaniem uczniów było wypełnienie krzyżówki oraz wpisanie hasła. Krzyżówki miały różne stopnie trudności. Łatwiejsze były dla uczniów klas I – III, nieco trudniejsze dla uczniów klas IV – VI, natomiast najwięcej haseł do rozwiązania miały krzyżówki przeznaczone dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum. Wiele osób próbowało swoich sił w rozwiązywaniu krzyżówek, jednak nie wszystkim udało się je poprawnie rozwiązać. Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Osoby, które poprawnie rozwiązały krzyżówkę:
Klasa I
- Aleksandra Mikołajczak
- Patryk Filipiak
- Oliwia Niczke
- Julia Zielińska
- Maja Pruchniewicz
- Agata Węcławiak
- Weronika Wróblewska
- Szymon Krajewski
- Wiktor Fibner
- Jakub Delestowicz
- Klaudia Zięta
- Lena Nowicka
Klasa II
- Szymon Heigelmann
- Nikodem Telega
- Edyta Pawlicka
- Jan Szymański
- Lena Kubicka
- Zofia Kubacka
Klasa III
- Olivier Cieślarczyk
- Marcel Baranowski
- Nikodem Biernacik
- Michał Wlekliński
- Adam Grześkowiak
- Maja Świat
- Adam Łach
- Amelia Pruchniewicz
- Kacper Wojtyś
- Zuzanna Makowska
- Wiktoria Szczepaniak
- Patrycja Puzicka
- Oliwia Ludwiczak
Klasa IV a
- Wiktor Niczke
- Marcin Waśkowiak
- Igor Drygas
- Maciej Krygier
Klasa IV b
- Chojnacka Zuzanna
Klasa V
- Adam Paluszkiewicz
- Julia Kosmecka
Klasa VI
- Jakub Wojciechowski
- Natalia Warczygłowa
- Szymon Mizerka
- Paweł Furmaniak
- Beata Spychalska
- Krzysztof Jerzyniak
- Martyna Komorska
Klasa III gimnazjum
- Patrycja Bąk
- Łukasz Ławniczak
- Martyna Mizerka
- Dawid Jeziorski
- Martyna Matuszak
- Julia Wojtyś
- Paulina Tadaszak
Za poprawne rozwiązanie krzyżówki uczniowie otrzymali upominki oraz ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim osobą, które wzięły udział z konkursie - Julita Woźniak i Judyta Biernacik.
Zdjęcia - i „Konkurs wiedzy o książce i bibliotece”.
Uczniowie klasy trzeciej wykonali dla uczniów klasy I i II przedstawienie pt. ,,Cztery żywioły. Odgrywając rolę Wody, Ziemi, Ognia i Powietrza zwrócili uwagę na zagrożenia ze strony tych żywiołów.
Zdjęcia - KLASOWE PRZEDSTAWIENIE.
Zapraszamy wszystkich szkolnych łasuchów do zakupu pysznych wypieków.
Cena: 1,50 zł/szt.
Dnia 27 października odbyły się przesłuchania klas I, II i III SP do konkursu recytatorskiego ,, Listopad poetycki” we Witowie. Reprezentować nas będą :
Julia Zielińska kl. I
Edyta Pawlicka kl. II
Wiktoria Szczepaniak kl. III
Życzymy powodzenia w konkursie!
Zdjęcia - ZBLIŻA SIĘ KONKURS RECYTATORSKI.
30 października Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Spódnicy!
Do zabawy włączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.
W tym dniu osoba, która miała na sobie spódnicę posiadała immunitet zwalniający z odpowiedzi.
W obchodach tego szczególnego dnia udział wzięła większa część naszych uczniów.
Nie obyło się bez dobrej zabawy,
bo przecież nie na co dzień widuje się chłopców w spódnicach!
Zdjęcie - Dzień Spódnicy!.
KOD |
WYNIK |
JP01 |
17 |
W ubiegłym tygodniu klasę III SP odwiedzili nietypowi goście. Były to domowe zwierzaki : chomik Adama Grześkowiaka i królik Amelii Pruchniewicz. Wiele radości sprawiło uczniom obserwowanie zwierzęcych zwyczajów i zachowań.
Zdjęcia - ,,GOŚCIE” W NASZEJ KLASIE.
Dnia 25 października br. uczniowie klasy I, II i III SP z wychowawczyniami odwiedzili Dom Kultury, w którym obejrzeli spektakl pt. ,,PRZYDASIE historia niewielka Guzika z Pętelką”. To pełna humoru i nauki opowieść o tym, że porządek wokół nas jest potrzebny i bardzo pomaga nam w życiu.
Zdjęcia - WYCIECZKA DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ.
Trampoliny, ścieżki akrobatyczne i przyrządy gimnastyczne – te i inne atrakcje mieli do dyspozycji uczniowie naszej szkoły, którzy udali się na integracyjną wycieczkę do parku trampolin Jump Arena w Poznaniu.
Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W parku trampolin na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki.
Organizatorem wycieczki był Samorząd Uczniowski.
Opiekunami uczestników byli nauczyciele: Maria Grala, Izabela Kusiołek, Judyta Biernacik, Julita Woźniak, Małgorzata Nowak i Magdalena Szymańska-Spychalska
Zdjęcia - Wyjazd do JUMP ARENA.
W piękny, słoneczny poranek (18.10.2017 r.) uczniowie klasy I i II wyruszyli pieszo do pobliskiego lasu obserwować przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Na skraju lasu powitały ich różnorodne drzewa, które zachwyciły dzieci przepiękną barwą liści. W oddali zauważyli płochliwe sarny, a w zaroślach piękne borowiki. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu sprawiły wszystkich dużo radości i zadowolenia. Pogoda i humor dzieciom dopisywały. Z zebranych darów podczas zajęć zrobiły jesienną wystawę, która została umieszczona w kąciku przyrody. Wesołe miny uczniów na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.
Zdjęcia - Uroki jesieni.
Od 4 września 2017 zbieramy też zużyte tusze, tonery i telefony komórkowe. Zebrane kartridże są kierowane do powtórnego przerobu (recykling zamiast wyrzucania na śmietnik), do nowoczesnych linii produkcyjnych, gdzie z odpadów powstają pełnowartościowe produkty.
SU z opiekunami
W naszej szkole przeprowadzana jest zbiórka plastikowych nakrętek. Cała akcja polega na zbiórce zwykłych, plastikowych nakrętek, które znajdują się w środkach spożywczych, przemysłowych i chemicznych. Zebrane nakrętki są na szczytny cel.
SU z opiekunami
Od 4 września rozpoczęliśmy ponownie selektywną zbiórkę zużytych baterii. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat szkodliwości niebezpiecznych odpadów, jakimi są zużyte baterie i wskazanie zasad postępowania z nimi.
Pomóż chronić środowisko - zbieraj zużyte baterie!
Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do kosza na śmieci!
Wszyscy ponosimy cząstkę odpowiedzialności za właściwe postępowanie z bateriami po wykorzystaniu zawartej w nich energii.
SU z opiekunami
KOD |
WYNIK |
M01 |
14 |
M02 |
5 |
M03 |
4 |
M04 |
16 |
M05 |
5 |
M06 |
6 |
M07 |
7 |
19 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyły się „Łamańce językowe”. Zabawa przeznaczona była dla uczniów każdej klasy. Chętni uczniowie przychodzili do biblioteki, losowali „łamańca”, następnie czytali go, a za poprawne przeczytanie otrzymali słodki upominek. Zabawa okazała się trafionym pomysłem, ponieważ frekwencja była bardzo duża, a dzieci z biblioteki wychodziły z uśmiechem na twarzy. Zabawa została zorganizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Zdjęcia - „Łamańce językowe”.
Na początku września klasy II i III SP skorzystały z zaproszenia Biblioteki w Pięczkowie. Podczas odwiedzin zapoznali się z nowym pomieszczeniem. Oprócz licznego zasobu czytelniczego wydzielono stanowiska komputerowe i miejsca do zabawy. Miło spędziliśmy tu czas.
Zdjęcia - LEKCJA W NOWEJ BIBLIOTECE.
Samorząd Uczniowski kolejny raz bierze udział w akcji „Pola Nadziei” dla „Hospicjum im. Piotra Króla” w Środzie Wlkp.
Pierwszym etapem realizacji programu jest wspólne sadzenie cebulek żonkili.
- Dlaczego cebulek żonkili? – Żonkil jest symbolem nadzieli na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Uczymy uczniów już od najmłodszych lat, żeby nieść pomoc i dobro innym, aby później dobro do nich wróciło.
Zdjęcia - „POLA NADZIEI” – SADZENIE CEBULEK ŻONKILI.