Dnia 23 września nasza społeczność szkolna oraz przedszkolna przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Akcja ta to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Podczas przerw nasi uczniowie czytali swoje ulubione książki i czasopisma, natomiast przedszkolakom piękne bajki czytały panie. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży oraz pokazanie, że czytanie jest ciekawe, a po książkę można sięgać w różnych miejscach i sytuacjach.
Judyta Biernacik - bibliotekarz
Zdjęcia w galerii Przerwa na czytanie.
Jesień to pora zbioru warzyw, więc jest w czym wybierać, żeby przygotować jesienne kanapki. Dzieci z klasy I na kółku „Akademia kreatywności” przygotowały smaczną oraz pożywną przekąskę. Praca była twórcza i towarzyszyło jej dużo radości, zabawy, uśmiechu. Ta pora roku przynosi nam na szczęście, nie tylko chłód i słotę, ale również kolorowe liście. Mali artyści z dużym zaangażowaniem z zebranych darów wykonali urocze zwierzątka. Praca była twórcza i towarzyszyło jej dużo radości, zabawy, uśmiechu.
Wychowawca klasy I mgr Maria Grala
Zdjęcia w galerii ,,Jesień pełna witamin i kolorów.’’.
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,
zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną wg obowiązującego do tej pory planu lekcji, wykorzystując platformę Office 365 - aplikację Teams. Klasy I - III będą funkcjonowały bez zmian.
Dyrektor Szkoły
Aneta Jankiewicz
Promienie jesiennego słońca zachęciły uczniów klasy II do spaceru wokół naszej szkoły. Niestety w tym roku nie możemy powędrować do lasu w poszukiwaniu śladów tej kolorowej pory roku. Jednak już po kilku krokach okazało się, że las przyszedł do nas. Buszując wśród sosen i świerków znaleźliśmy rodzinkę maślaków, przy ogrodzeniu piękne muchomory a na rabatce okazałe wrzosy. W trawie ukryły się ostatnie już kasztany i korale jarząbu. Zbierając kolorowe liście podziwialiśmy na gałęziach falujące ,,babie lato”. Spacer okazał się inspiracją do wykonania jesiennej pracy plastycznej na kółku artystycznym ,,Ziarenko pomysłu”.
Wychowawczyni klasy II Małgorzata Nowak
Zdjęcia w galerii LAS PRZYSZEDŁ DO NAS .
Dzieci z klasy III co roku przygotowują niespodziankę dla wszystkich pracowników szkoły. Również w tym roku nie zabrakło pomysłów.
W dniu tego wspaniałego święta za pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce.
Beata Wlazły - wychowawca klasy III
Zdjęcia w galerii Ważny dzień.
To już tradycja, że jesienią na terenie naszej szkoły tworzymy ,,Pola nadziei” sadząc zakupione cebulki żonkili, które są symbolem wsparcia dla podopiecznych Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. W tym roku uczniowie klasy II z wychowawczynią M. Nowak w ramach inicjatywy pedagogicznej ,,Ogrodowe ABC…” wsparli działania Samorządu Uczniowskiego z jego opiekunami p. M. Grala i p. J. Woźniak, zagospodarowując skwerek przy budynku klas I-III i świetlicy. Mamy nadzieję, że dobro będzie zawsze kwitło w naszych sercach, a posadzone żonkile na wiosnę…
Zdjęcia w galerii PIĘKNA I WAŻNA TRADYCJA.
SP PIĘCZKOWO NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W WIELKOPOLSCE!!!
Fantastycznie zakończyły się MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI LZS w lekkiej atletyce, które rozegrano 22.09.2020 roku w Żerkowie. Nasza szkoła zajęła w klasyfikacji zespołowej I miejsce w Wielkopolsce !!! Tu należy dodać, że tylko 8 najlepszych miejsc z danej szkoły zalicza się do punktacji i to jest sprawiedliwe, gdyż nie ilość uczniów decyduje, a jakość wyników uzyskiwanych przez sportowców !
Sportowcy z Pięczkowa spisali się znakomicie wygrywając klasyfikację zespołową! Pokonaliśmy SP ŻERKÓW - szkołę z wielkimi tradycjami sportowymi a także ogromną bazą ( hale, stadion, boiska) itp. Za nami znaleźli się także: Stal Ostrów WLKP oraz Piła !!!
PUNKTACJA:
1. PIĘCZKOWO - 141 pkt.
2. OSTRÓW WLKP. – 125 pkt.
3. ŻERKÓW - 121 pkt.
4. PIŁA - 120 pkt.
Sklasyfikowano 43 zespoły : Siedlec( powiat Wolsztyn), Władysławów, Słodków( powiat Turek), Września, Koźmin, Środa Wlkp., Ostrzeszów, Pleszew, Kalisz i inne. Udział brało blisko pół tysiąca sportowców !!!
Na ten sukces zapracowali: (PB- rekord życiowy) ( punkty dla szkoły i powiatu)
Złoty medal - JAKUB GLINKA - pchnięcie kulą 5 kg – 12,18 m (20 pkt.)
Srebrny medal - SZYMON GLINKA – pchnięcie kulą 5 kg – 9,32 m – PB (17 p.)
Złoty medal - KAMIL LITKE - skok wzwyż - 155 cm – PB (20 p.)
Srebrny medal - BARTEK SZUKALSKI – skok w dal - 4,88 m – PB ( 17 p.)
Złoty medal - AMELIA PRUCHNIEWICZ – skok wzwyż - 135 cm – PB ( 20 p.)
Srebrny medal - PAULINA KACZOR – rzut oszczepem – 23,03 m – PB ( 17 p.)
Brązowy medal - ZUZANNA FILIPIAK – rzut oszczepem – 18,93 m – PB (15 p.)
Brązowy medal - MARTYNA MATUSZAK –skok wzwyż - 120 cm - PB ( 15 p.)
Punkty dla powiatu średzkiego zdobyli:
5 miejsce LENA FIBNER - oszczep – 12,21 m - PB ( 12 pkt.)
6 miejsce IGOR DRYGAS – oszczep – 20,43 m – PB ( 11 pkt.)
7 m WOJCIECH MARCHWIAK – oszczep – 19,73 m - PB ( 10 pkt.)
8 m MARCIN WASKOWIAK - oszczep - 18,70 m - PB (9 pkt.)
12 m DAWID SOBCZAK - kula 5 kg – 6,46 m - PB (5 pkt.)
W zawodach nie mogła startować z powodu choroby JULKA KOSMECKA, która w pchnięciu kulą posiada rekord życiowy 8,88 m …. a wygrała dziewczynka z Ostrzeszowa z wynikiem 7,83 m…
Reprezentacja powiatu ŚRODA WLKP. zajęła także I miejsce w Wielkopolsce zdobywając 381 punktów ! Nasza szkoła uzyskała dla powiatu – 188 pkt. !!!
Wspaniały występ nie od razu mogliśmy świętować w Żerkowie, gdyż liczenie punktów trwało kilka dni i o końcowym sukcesie dowiedzieliśmy się później. Otrzymaliśmy wspaniały puchar, który znajdzie swoje honorowe miejsce w nowej gablocie szkoły (ufundowanej przez Radę Sołecką) !!!
Oprócz świetnych miejsc, rekordów życiowych, podkreślić należy przyjazną atmosferę wśród naszych sportowców, wzajemne wspieranie się –jesteśmy zgranym zespołem według motta „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego’’
GRATULACJE - JESTEŚMY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI!!!
JESTEŚMY DUMNI Z NASZEJ SZKOŁY !!!
Jesień to czas obfity w dary z pól, lasów, ogrodów, sadów itp. Dzieci z klasy III wypowiedziały zaklęcie i umieściły ją w butelce. Ta kreatywna praca, która powstała na kółku SPRAWNA RĄCZKA - szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia jest pomysłem na długie, rodzinne wieczory. Posłużyła również do dekoracji klasowego ogródka.
Beata Wlazły - wychowawca klasy III
Zdjęcia w galerii JESIEŃ ZAKLĘTA W BUTELCE.
W środę 14 października, społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami spędzili wspólny czas na zabawie i integracji. Nie zabrakło również życzeń od Samorządu Uczniowskiego skierowanych do wszystkich pracowników naszej szkoły.
Zdjęcia w galerii Dzień Edukacji Narodowej .
Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej GÓRA GROSZA
Szczegóły w poniższym linku:
9 października 2020 r. uczniowie klasy I aby poznać literkę „j J”, przygotowując przysmaki z jajek udowodnili, że lekcje nie muszą być nudne! Z dużym zapałem, zaciekawieniem i inwencją twórczą stworzyli niesamowite przysmaki z jajek.
Wychowawca klasy I
Maria Grala
Zdjęci w galerii Przysmaki – cudaki.
14 października (środa) Dzień Edukacji Narodowej, dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W godzinach 9.00 - 11.00 zajęcia uczniów z wychowawcami.
Od poniedziałku 12 października na terenie szkoły obowiązuje wszystkich nakaz noszenia maseczek lub przyłbic oraz zachowanie dystansu. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń.
Dbajmy o swoje zdrowie!
Klasa II rozpoczęła akcję dbania o zdrowie. Początkowo nasze działania skupiły się na przygotowywaniu zdrowych śniadań, które przynosimy do szkoły. Najpierw szukaliśmy odpowiedzi na pytanie ,,Gdzie się kryją witaminy?”. Ustaliliśmy, że duże ich ,,skupisko” jest w naszych sadach i ogródkach warzywnych. W ubiegłym tygodniu przynieśliśmy do klasy ulubione owoce i na zajęciach wykonaliśmy z nich szaszłyki. Okazało się, że ten kolorowy i zdrowy dodatek do drugiego śniadania jest również bardzo smaczny. Zdecydowanie pokonał słodkie batoniki, czekoladki i wafelki, które ,,wkradały się” do naszych śniadaniówek. Planujemy już w niedługim czasie zająć się również warzywami i przygotować z nich zdrowe przekąski. Mamy nadzieję, że wiele koleżanek i kolegów do nas dołączy!
Wychowawczyni klasy: Małgorzata Nowak
Zdjęcia w galerii SMACZNIE, ZDROWO KOLOROWO .
W innowacyjnym wydaniu kółka SPRAWNA RĄCZKA-szaleństwo wyobraźni i pasja tworzenia w klasie III powstały kanapki, które posłużyły dzieciom na drugie śniadanie. Przy okazji szaleństwa w wyśmienitym i smacznym wykonaniu kanapek dzieci bogaciły wiedzę o wartościach odżywczych produktów spożywczych, warzyw i owoców. Zachęcamy wszystkich do kulinarnych inspiracji.
Beata Wlazły - wychowawca klasy III
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PROMUJEMY DRUGIE ŚNIADANIE.
LAPBOOKI O II WOJNIE ŚWIATOWEJ
We wrześniu dzieci z klasy III systematyzowały wiedzę o II wojnie światowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się losy Asiuni, głównej bohaterki książki Joanny Papuzińskiej. Czy mała Asiunia wiedziała co znaczy słowo wojna tak często powtarzane przez dorosłych? To jedno z licznych pytań, które zaciekawiły trzecioklasistów. Sama Asiunia odpowiedź na wiele wydarzeń z życia w czasie wojny znalazła dopiero, kiedy stała się Joanną. Zajęcia historyczne o Powstaniu Warszawskim, obozach koncentracyjnych oraz losy małego chłopca rozwożącego zaproszenia na wesele(rozkazy) w książce Michała Rusinka ZAKLĘCIE NA w dopełniły wiedzę uczniów. Wszyscy z szacunkiem przyznajemy, że również dzieci w tamtych czasach ryzykowały życie, by nasza Ojczyzna była wolna. W lapbooku została ugruntowana wiedza, która na zawsze pozostanie w pamięci.
Beata Wlazły - wychowawca klasy III
Zdjęcia w galerii LAPBOOKI O II WOJNIE ŚWIATOWEJ.
Uczniowie klasy III przygotowali poletko do roślin cebulowych w szkolnym ogródku. Wytyczyli kształt i wymienili podłoże. Każdy uczeń miał okazję posadzić swoją cebulkę: ziemowitów, różnokolorowych tulipanów, żonkili, narcyzów i hiacyntów. Na efekty naszej pracy musimy poczekać do marca. Na pewno będzie pięknie!
Zdjęcia w galerii KLASOWA INICJATYWA .
29 września w naszej szkole odbył się
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Dzień Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję, w Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29 września) to święto, w którym najważniejszymi osobami są dzieci i młodzież. Lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy, dlatego kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytając chronimy dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputerów.
O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czytali na forum klasy fragmenty książek. W klasach I- III były to bajki, uczniowie klas IV-V czytali baśń M.Kruger „O wężowej wdzięczności”, natomiast uczniowie klas VI- VIII czytali fragment książki E.-E. Schmitt „Oskar i Pani Róża”. Chętni przynieśli ze sobą swoje ulubione książki i czytali jej fragmenty na forum rówieśniczym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania..
Od roku szkolnego 2019/2020 Wójt Gminy Krzykosy przyznaje stypendium uczniom za uzyskanie najlepszych wyników w Gminie Krzykosy z poszczególnych części egzaminu ósmoklasisty. Najlepszy wynik z języka polskiego i języka angielskiego podczas tegorocznego egzaminu ósmoklasisty otrzymała nasza uczennica Beata Spychalska. Gratulujemy Beatce oraz jej rodzicom i życzymy kolejnych sukcesów i pomyślności w nowej szkole.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagroda wójta.