• 104 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

    Powstanie Wielkopolskie jest jednym z najważniejszych wydarzeń  w dziejach Wielkopolski. Stało się także elementem patriotycznej tradycji mieszkańców Pięczkowa. 27 grudnia 2022 roku uroczystą mszą św. w kaplicy rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Po mszy św. nastąpił przemarsz pod pomnik poległych powstańców wielkopolskich. Odczytany został Apel Poległych przez uczniów z Zespołu Szkół w Pięczkowie. Odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego” i ‘Rotę”.

    Następnie w sali wiejskiej uczniowie przedstawili Wieczornicę ku czci powstańców wielkopolskich. Przedstawienie było doskonałą lekcją historii i patriotyzmu, jakim wykazali się nasi zacni przodkowie. Nawiązywało do tradycji, która jest ważnym elementem polskiej rzeczywistości. Wierność jej jest dla młodych ludzi bardzo ważna, bo daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa w świecie, który często niesie ze sobą zagrożenia i niepokój.

    Zespół Folklorystyczny „Tośtoki” zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych, a zespół „Małe Tośtoki” zatańczył Poloneza. Publiczność była pod wielkim wrażeniem przedstawienia, które wywołało wzruszenie i wprowadziło w nastrój zadumy.

              Maria Grala

             Agata Kierzkowska

    Zdjęciaa w galerii  104 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIE WIELKOPOLSKIEGO

  • Życzenia

  • JASEŁKA

    Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny dla każdego   z nas, dla naszych rodzin, naszych bliskich- to taki czas, kiedy milkną sprzeczki, a pojawia się tylko radość. Narodzenie Małej Dzieciny to najwspanialsza nowina. Jak każdego roku przypominamy sobie okoliczności powitania Jezuska, uczestnicząc w Jasełkach Bożonarodzeniowych. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klas 1-3 pod czułym okiem Pani Marii Grali, Pani Magdaleny Szymańskiej- Spychalskiej, Pani Małgorzaty Nowak, Pani Justyny Bartylak oraz Pani Klaudii Nowak- Staszak.

    Trzecioklasiści ukazali historię Maryi i Józefa, szukających schronienia na noc. Zgodnie z tradycją przybyli Trzej Królowie, którzy przynieśli dary narodzonemu Dzieciątku. Betlejem odwiedził Herod i Diabeł. Nie zabrakło Aniołów, które zaprezentowały przepiękny układ taneczny  z lampionami pt. „Noel”. Mali artyści zaprosili publiczność do wspólnego kolędowania- nasze solistki to Maja Szymandera- kl. 3, Maria Kibil- kl.3, Maja Łach- kl.1 , Nikola Grzechowiak - kl.1  i Amelia Maźwa- kl.1. Koncert skrzypcowy należał do Jacka Filipiaka- kl.3  i Igora Kosmeckiego- kl.1.

    Zdjęcia w galerii  JASEŁKA

  • IDĄ ŚWIĘTA….

    IDĄ ŚWIĘTA….

    Przygotowania do świąt,  ozdabianie choinki i wspólne dekorowanie domu samodzielnie wykonanymi dekoracjami to cała magia i urok grudniowych dni.

      12 grudnia 2022 roku uczniowie klas I – III wykonali według własnej inwencji twórczej stroiki świąteczne lub zimowe, które będą wspaniałą dekoracją klasy, domu. Wszystkie prace są bardzo piękne i niepowtarzalne. Mali artyści byli zachwyceni swoimi pracami i czekają w napięciu na święta Bożego Narodzenia, które są już tuż, tuż.

     Wychowawca klasy:

    Małgorzata Nowak

    Magdalena Spychalska

    Maria Grala

    Zdjęcia w galerii IDĄ ŚWIĘTA…. 

  • WYCIECZKA DO JAROCINA

    WYCIECZKA DO JAROCINA

    13 grudnia uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą w ramach integracji zespołu klasowego odwiedzili Jarocin. Pierwszym punktem dnia był Spichlerz Polskiego Rocka, który jest oddziałem Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Placówka zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów dokumentujących historię polskiej muzyki rokowej od lat 50-tych XX w. po czasy współczesne. Uczniowie odbyli wirtualny spacer po Spichlerzu, zmierzając się z questem. Podczas warsztatów ósmoklasiści stworzyli osobiste szablony, którymi ozdobili koszulki. Było kreatywnie i kolorowo.

    Kolejne miejsce wycieczki to SOWA- Strefa Odkrywania Wyobraźni   i Aktywności- to miejsce, które promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu czyli eksperymentowaniu.  W SOWIE stworzone zostały warunki do uczenia się poprzez odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem w toku interakcji z eksponatami, które znajdują się na wystawie oraz rozwiązywania zadań konstrukcyjnyc i logicznych w Majsterni. Zajęcia rozbudziły ciekawość młodych ludzi  i pobudziły wyobraźnię.

    W Pałacu Radolińskich ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć ekspozycję ukazującą dzieje miasta i ziemi jarocińskiej w latach 1793- 1989. Osobne miejsce w muzeum poświęcono pałacowi i rodzinie Radolińskich. Prezentowaną historię ilustrują m. in. archiwalne fotografie, dokumenty, militaria oraz pamiątki osobiste mieszkańców Jarocina. Narracja na ekspozycji przedstawiona została częściowo w oparciu o multimedia. Ta nietypowa lekcja historii pozwoliła młodzieży lepiej poznać dzieje Jarocina, który od Pięczkowa i Witowa oddalony jest o kilkanaście kilometrów.

    Aura dopisała, zatem przespacerowaliśmy się po przepięknym, choć zaśnieżonym parku, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy „Glanie”- który jest wizytówką tego miasta i zadowoleni wróciliśmy do domu.

    Zdjęcia w galerii  WYCIECZKA DO JAROCINA 

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM KOZIOŁKIEM

    SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM KOZIOŁKIEM

    12.12.2022r. uczniowie klasy VI wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Pięczkowie na spotkanie z pisarzem. Tematem spotkania z autorem kilkunastu powieści kryminalnych i wydawcą Krzysztofem Koziołkiem był „Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca”. Ilustrowany prezentacją spójny, konkretny przekaz, w których uczniowie od razu się odnaleźli, sympatyczne, bezpośrednie podejście K. Koziołka do młodzieży mobilizowało uczestników spotkań do aktywności poznawczej.  Zainteresowało jego warsztatem pisarskim, sposobami manipulacji i wywołało refleksję nad własnymi błędami w pisaniu sms, postów na portalach społecznościowych i uważniejszym posługiwaniu się językiem w komunikacji. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o kulisach pracy pisarza i dziennikarza, jak i o korzyściach wynikających z umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i przetwarzania informacji.

    Bibliotekarz – Judyta Bierancik

    Zdjęcia w galerii SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM KOZIOŁKIEM 

  • Nagrody za talenciaki.

    Nagrody za talenciaki.

    W dniu 20 listopada zakończyła się akcja “Szkoły Pełne Talentów”. Zebraliśmy 720 talenciaków, a wszystko to dzięki naszym kochanym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. DZIĘKUJEMY za tak ogromne zaangażowanie w tą akcję i wspieranie działań naszej szkoły. Jest nam bardzo miło, że możemy na Was liczyć. Samorząd po konsultacji z nauczycielami i dyrekcją wybrał następujące nagrody:

    1. Zestaw brył 1 szt. 

    2. Zestaw tangramów 1 szt.

    3. Zestaw do nauki geomatrii 2 szt. 

    Dziękujemy!!!

     

    Zdjęcia -  Nagrody za talenciaki w akcji Lidla ,,Szkoła pełna talentów,, 

  • Mikołaj w naszej szkole

    Mikołaj w naszej szkole

    6 grudnia ... na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały uczniowie klas I – III. Cóż to była za radość i jakie emocje… Dzieci na powitanie zaśpiewały swojemu gościowi piosenki. Po krótkich  rozmowach z Mikołajem było rozdawanie prezentów.  Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

    Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci. 

    Zdjęcia -  Mikołaj w naszej szkole 

  • Dzień Wolontariusza

    Dzień Wolontariusza

    Wolontariusze POZYTYWNI z naszej szkoły pierwszy raz uczestniczyli  w Międzyszkolnym Dniu Wolontariusza, który odbył się w Środzie Wlkp. w Centrum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Hasłem tego spotkania było „Doświadczenie życiowe miarą człowieczeństwa”. Obecni na spotkaniu mogli wysłuchać relacji osób, które zajmują się od wielu lat  pomaganiem potrzebującym. Mieliśmy okazję wysłuchać wiele wzruszających historii, które zmieniały ludzkie życie na lepsze.

    Zdjęcia w galerii  Dzień Wolontariusza 

     

  • ZAPALENIE CHOINKI

    ZAPALENIE CHOINKI

    Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa z Pięczkowa po raz 8 zorganizowała zapalenie choinki. W tym roku nasza szkoła zaangażowała się  w organizację kiermaszu na rzecz Wojtusia i Antosia – oboje chłopcy leczą się onkologicznie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców  i pracowników naszej szkoły mogliśmy zorganizować kiermasz z  pięknymi ozdobami świątecznymi oraz ciastami. Wolontariusze ze szkolnego klubu wolontariusza  POZYTYWNI prowadzili kwestę na rzecz chłopców. Dzieci z przedszkola z Pięczkowa oraz zespół taneczny Małe Tośtoki przygotowały, krótki występ artystyczny.  Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość przywitania się ze Świętym Mikołajem oraz posłuchać gwiazdy wieczorku Felicjana Andrzejczaka.

    Zdjęcie w galerii ZAPALENIE CHOINKI 

  • WYCIECZKA DO POZNANIA

    WYCIECZKA DO POZNANIA

    2 grudnia 2022 roku Samorząd Uczniowski był organizatorem  wyjazdu uczniów do Poznania. Najpierw uczestniczyli w zajęciach integracyjno- sportowych we wrotkarni „Wywrotka”. Dobrze się bawili nie tylko  ci, którzy doskonale znają ten sport, ale również ci, którzy mieli wrotki na swoich nogach po raz pierwszy. Następnie w kinie „Kinepolis” uczestniczy obejrzeli wzruszający familijny film „Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie”. To była udana wycieczka, bo towarzyszyły jej radość i dobry humor.

    Opiekunowie:

    Maria Grala

    Judyta Biernacik

    Magdalena Szymańska-Spychalska

    Magdalena Kubicka

    Zdjęcia w galerii  WYCIECZKA DO POZNANIA 

  • DZIEŃ KIBICA

    DZIEŃ KIBICA

    W związku z tym, że trwa Mundial w Katarze Samorząd Uczniowski zorganizował w środę, 30 listopada  Dzień Kibica. Mieliśmy też szczególny powód. W tym właśnie dniu grała swój mecz nasza reprezentacja. Dlatego też staraliśmy się dostosować stroje, by nawiązywały do barw narodowych. Niektórzy przynieśli również akcesoria kibiców. 

    Zdjęcia -  DZIEŃ KIBICA 

  • Dyskoteka Andrzejkowa

    Dyskoteka Andrzejkowa

    Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! W naszej szkole impreza andrzejkowa odbyła się 25 listopada. Uczniowie z klas IV-VIII mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoją bliższą i dalszą przyszłość.

    W trakcie zabawy odbywały się różnego rodzaju konkursy prowadzone przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, aby się posilić i ugasić pragnienie. Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.

    Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane.

    Zdjęcia -  Dyskoteka Andrzejkowa

  • JESTEŚMY DOSKONAŁYMI AKTORAMI

    JESTEŚMY DOSKONAŁYMI AKTORAMI

    Jak co roku jesień obdarowuje nas wspaniałymi darami i teraz też potwierdziła swoją obecność, wypełniając koszyki uczniów klasy I dorodnymi warzywami, które dzieci przyniosły na zajęcia. Zgromadzone okazy posłużyły jako dekoracja przygotowanego przez pierwszoklasistów przedstawienia  „Na straganie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy. 14 listopada br. Do obejrzenia inscenizacji zostali zaproszeni uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Pierwszoklasiści zmierzyli się z tremą, by na scenie poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Widzowie z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się scenkom z udziałem warzyw, które znalazły się na straganie. Przedstawienie uświadomiło dzieciom, jak ogromną rolę odgrywają w naszym jadłospisie warzywa i owoce. Na zakończenie wykonano jesienny taniec, którego rytm cha- cha rozweselił publiczność.

     

    Wychowawca klasy I

    Małgorzata Nowak

    Zdjęcia w galerii JESTEŚMY DOSKONAŁYMI AKTORAMI 

  • ANDRZEJKI – CZAS WRÓŻB I MAGII

    ANDRZEJKI – CZAS WRÓŻB I MAGII

    Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim tradycja i dobra zabawa. Jest to okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem.

    25 listopada w klasach I, II i III był dniem wyjątkowym, pełnym magii i czarów. Przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej karty, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był bogaty i każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

    Wszyscy bardzo zadowoleni, z uśmiechami na twarzach kończyli zabawę andrzejkową wierząc w moc andrzejkowych wróżb.

    Wychowawcy:

    Kl. I – M. Nowak,

    Kl. II – M. Spychalska,

    Kl. III – M. Grala.

    Zdjęcia w galerii ANDRZEJKI – CZAS WRÓŻB I MAGII 

  • POEZJA POLSKIEGO ROMANTYZMU

    POEZJA POLSKIEGO ROMANTYZMU

    22 listopada po raz dziewiąty odbył się w naszej gminie Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji”, którego, jak co roku, organizatorem jest Biblioteka Publiczna gminy Krzykosy. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Celem spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie,  a co za tym idzie rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, promowanie talentów dzieci   i młodzieży, a także pobudzanie aktywności twórczej oraz integracja uczniów różnych szkół.

    Uczestnicy konkursu zmierzyli się z twórczością poetów polskiego romantyzmu, w czterech kategoriach wiekowych:

    1. klasy I-II: Amelia Morszner- II miejsce

                       Amelia Maźwa- III miejsce

    2. klasy III- IV: Kornelia Dobek- II miejsce

                          Julia Matysiak

    3. klasy V-VI: Aleksandra Mikołajczak- I miejsce

    4. klasy VII-VIII: Daria Surdyk- III miejsce

    Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. GRATULUJEMY!!!

    Zdjęcia w galerii POEZJA POLSKIEGO ROMANTYZMU

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    „Dzieci i ryby głosu nie mają”. Ryby może nie, ale dzieci jak najbardziej. W naszej szkole 22 listopada została przeprowadzona otwarta lekcja dla klas IV -VIII na temat „PRAW DZIECKA”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z prawami jakie posiadają. Dzieci dowiedziały się, że mają prawo do wyrażania własnego zdania, prawo do tożsamości, miłości i wiele innych. W drugiej części spotkania przedstawiono naszym uczniom ich obowiązki w domu i w szkole. Nie trzeba się domyślać, która część bardziej przypadła do gustu naszej młodzieży ;-).

    Zdjęcia w galerii MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    Pewien człowiek powiedział; „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być przez innych traktowany”. W naszej szkole wszyscy uczniowie, nauczycieli i pracownicy są na co dzień dla siebie bardzo życzliwi, jednak jest w kalendarzu taka data, data szczególna 21 listopada- Dzień Życzliwości, który jak co roku spędzamy w wyjątkowy sposób. Samorząd Uczniowski, Wolontariusze Pozytywni oraz ich opiekunowie przygotowali dla całej społeczności szkolnej niespodzianki. Podczas apelu nauczyciele oraz uczniowie zostali obdarowani „Uśmiechniętymi buźkami”, pojawiła się również Fotobudka, gdzie każdy mógł pozować do zdjęć.

    Przedstawiciele Wolontariatu  „częstowali” wszystkich karteczkami, na których pojawiły się bardzo ważne przesłania: „Jesteś dla mnie kimś ważnym”, „Uśmiechnij się”, „Jesteś super”, „Cieszę się, że jesteś”, „Dziękuję za wszystko”, „Bardzo Cię lubię”, „Możesz na mnie liczyć”. Wylosowaną sentencję przekazywano wyjątkowym osobom.

    Zdjęcia w galerii  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 

  • ACH TA CZEKOLADA…

    ACH TA CZEKOLADA…

    18 listopada 2022roku uczniowie klasy I, II i III uczestniczyli  w warsztatach czekoladowych. W trakcie zajęć pod czujnym okiem animatorów z „Krainy Animacji”, każde dziecko samodzielnie przygotowało czekoladę ozdabiając  ją kolorowymi słodkimi dekoracjami. Po wystygnięciu słodkości zostały zapakowane w ozdobne pudełko. Warsztaty to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, a najbardziej ich zwieńczenie, czyli czekolada, o czym świadczyły zadowolone buzie.

    Wychowawca klasy I-Małgorzata Nowak

    Wychowawca klasy II-Magdalena Szymańska- Spychalska

    Wychowawca klasy III- Maria Grala

    Zdjęcia w galerii ACH TA CZEKOLADA… 

  • ZIELNIK LIŚCI I KRZEWÓW

    ZIELNIK LIŚCI I KRZEWÓW

    16 listopada 2022roku trzecioklasiści zakończyli dwumiesięczny projekt. Przez cały wrzesień i październik dzieci gromadziły materiał przyrodniczy, potrzebny do wykonania jesiennego zielnika.  Suszyły  i opisywały liście drzew i krzewów. Wykonanie tej pracy miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania rodzajów  gatunków drzew    i krzewów, poznanie siedlisk, w których występują. Zielniki wykonane przez uczniów to piękne książeczki.

    Wychowawca klasy III – Maria Grala

    Zdjęcia w galerii ZIELNIK LIŚCI I KRZEWÓW 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Pięczkowie
    ul Szkolna 5
    63-025 Witowo
  • 612851581
    fax 61 2851581
    693253900

Galeria zdjęć