Gratulujemy wszystkich Waszych sukcesów i osiągnięć. Przed Wami dwa miesiące wakacji, życzymy Wam udanego, ciekawego i aktywnego wypoczynku. Poznania wielu nowych miejsc, czasu spędzonego ciekawie, ale także bezpiecznie. Mamy nadzieję, że również wakacje będą inspiracją do dalszego rozwoju oraz nauki, wszak jak wiecie, uczymy się nie tylko w szkole. Nie bójcie się zatęsknić za szkołą, ona będzie na Was czekać, w końcu wakacyjne rozstanie trwa tylko dwa miesiące. Absolwentom, którzy właśnie ukończyli swoją edukację w naszej szkole, życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej edukacji i dorosłym życiu, wierząc w to, że jesteście dobrze przygotowani do kolejnych wyzwań, jakie przed Wami będą się pojawiać.
Dnia 24 czerwca 2016r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2015/2016 i pożegnaliśmy naszych kochanych absolwentów.
W czerwcowy ciepły dzień uczniowie klasy IIa przedstawili swoim koleżankom i kolegom ekologiczną „Ścieżkę pod górkę”. Młodzi aktorzy przybliżyli swoim rówieśnikom w jak łatwy sposób dbać o naszą planetę, aby wszystkim mieszkańcom żyło się na niej lepiej.
Zdjęcia - Dokąd prowadzi ścieżka?.
PAULINA URBAŃSKA - SUPER MATEMATYK SZKOŁY PODSTAWOWEJ
MAREK RYBARCZYK - SUPER MATEMATYK GIMNAZJUM
GRATULUJEMY!
21 czerwca uczniowie, którzy wypracowali w tym roku szkolnym średnie ocen powyżej 4,0 i dobre zachowanie, w nagrodę odbyli wycieczkę autokarową do Miasteczka SILVERADO CITY koło Żnina.
To magiczne miasteczko przeniosło nas w czasy pojedynków rewolwerowców, napadów na bank czy indiańskich wędrówek. Po przekroczeniu bram czekały na nas pokazy kaskaderskie, żonglerka rewolwerami, tresura zwierząt, rodeo show, tańce country i wiele innych atrakcji. Uczniowie samodzielnie szukali złota i próbowali sił w strzelnicy fantowej. Pogoda dopisała, więc wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
Zdjęcia - Wycieczka do Silverado City.
20 czerwca społeczność Zespołu Szkół w Pięczkowie obchodziła Święto Patrona Szkoły Jana Henryka Dąbrowskiego. Uroczystość rozpoczęto krótkim apelem, podczas którego przybliżono postać wielkiego generała - postać sztandarową, zajmującą czołowe miejsce w wydarzeniach końca XVIII i początku XIX wieku. Nastąpiło też uroczyste ślubowanie oraz przekazanie sztandaru szkoły, a delegacje uczniów złożyły kwiaty pod popiersiem patrona. W dalszej części dnia uczniowie klas IV-VI SP oraz I-III GIM udali się do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, gdzie poznali historię placówki muzealnej, mieszczącej się w historycznym budynku Katolickiej Szkoły Ludowej, miejscu strajku dzieci wrzesińskich z 1901r.
Zdjęcia - Święto Patrona.
Wszystkie dzieci w czwartek 16 czerwca podziękowały swoim mamom za trud w wychowaniu. Przygotowały przedstawienie ,,Z mamą na łące”, w którym niektórzy wcielili się w role, inni zadbali o oprawę muzyczną, taneczną oraz scenografię. Praca zespołowa przyniosła widoczne efekty. Mamy były wzruszone i nagrodziły dzieci brawami.
Zdjęcia - ,,Z MAMĄ NA ŁĄCE”.
1. Klasa, która osiągnęła najwyższą średnią – 4,29 klasa IV
2. Uczniowie wyróżnieni (średnia, od 4,75, co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania)
kl. IV
Miłosz Waśkowiak (5,27; b. dobre)
Beata Spychalska (5,00; b. dobre)
Szymon Mizerka (4,82; b. dobre)
kl. V
Paulina Urbańska (5,45; b. dobre) – najlepsza średnia w szkole podstawowej
Kl. VI
Roksana Zielińska (5,45; wzorowe) – najlepsza średnia w szkole podstawowej
Kl. I Gim.
Julia Wojtyś (5,00; b. dobre)
Paulina Węcławiak (4,78; b. dobre)
Kl. II Gim.
Patrycja Waligóra (5,06; b. dobre)
Magdalena Mrozik (4,8; b. dobre)
Kl. III Gim.
Marek Rybarczyk (5,2; wzorowe) – najlepsza średnia w gimnazjum
Karolina Orzechowska (4,93; wzorowe)
Bartosz Kosmecki (4,87; b. dobre)
Hanna Ławniczak (4,8; wzorowe)
3. Uczniowie wyróżnieni (średnia 4,0 – 4,74, co najmniej dobra ocena z zachowania)
kl. IV
kl. V
Kl. VI
Kl. I Gim.
Kl. II Gim.
Kl. III Gim.
Na Dniu Ziemi została podsumowana akcja dla zwierząt przeprowadzona zimą. Zarząd Koła Łowieckiego „Jeleń” w Nowym Mieście przysłał podziękowania dla Zespołu Szkół w Pięczkowie. Podziękowania dla uczniów klas, które uczestniczyły w „Akcji zbierania żołędzi i kasztanów dla zwierząt” , które zostały przekazane dla Koła Łowieckiego „Jeleń” w Nowym Mieście. Klasa I gimnazjum wygrała rywalizację klas i otrzymała dyplom oraz upominek ufundowany przez organizatora Annę Makowską.
W piątek 17 czerwca klasa pierwsza odwiedziła we Witowie pasiekę Państwa Pawlickich. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pszczelej rodzinie, poznać zwyczaje pszczół i pracę pszczelarza. W ogrodowej scenerii urządziliśmy piknik. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie, cenne wiadomości i pyszny, słodki poczęstunek !
Zdjęcia - ,,SPACER DO PASIEKI”.
Uczniowie klasy V oraz kółek przyrodniczego i biologicznego pod opieką nauczycieli Anny Makowskiej i Elżbiety Janickiej przygotowali Dzień Ziemi i Turniej Przyrodniczy „Kocham Cię Przyrodo! Obejrzeliśmy przedstawienie ekologiczne pt. „EKO-Kapturek” gdzie aktorami byli uczniowie klasy V. Przenieśliśmy się w świat bajki zachęcani do poszanowania przyrody i dbałości o nią. Występy aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Uroczystość prowadziły Klaudia Jakóbczak i Lidia Bartkowiak. Ale to nie wszystko. Czekały na nas duże emocje w Turnieju Przyrodniczym „Kocham Cię Przyrodo”. Reprezentacje poszczególnych klas utworzyły dwie drużyny misiaczków i żabek, które rywalizowały ze sobą w różnych bardzo ciekawych konkurencjach. Były literowe i przyrodnicze kalambury, głuchy telefon, zakazane słowa, quiz przyrodniczy, tajemniczy dotyk. Mnóstwo śmiechu i zabawy dostarczyły nam te konkurencje, które przeplatane były piosenkami przyrodniczymi. Uczestnicy drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorów. Wszyscy otrzymali ogromne brawa i była to dla nas wspaniała lekcja przyrody.
Zdjęcia - Dzień Ziemi.
Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym ,,Świąteczna kartka wielkanocna” :
Klasa I : Oliwia Ludwiczak i Nikodem Biernacik
Klasa II b : Olivier Warczygłowa i Agata Jakóbczak
Konkurs organizowawała Biblioteka w Krzykosach.
Zdjęcia - KONKURS ,, ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA”.
Finał konkursu plastycznego "SKRZYDLACI ZWIASTUNI WIOSNY", organizowanego przez Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Uzarzewie nastąpił podczas Pikniku Myśliwskiego w Leśniczówce w Zbrudzewie koło Śremu w dniu 4 czerwca br.
Z 1.016 prac z 59 szkół Jury wręczyło nagrody laureatom konkursu:
II laureatem został Dawid Zieliński - klasa II B SP.
Autorem wyróżnionej pracy był Eryk Mendyka - klasa II B SP.
Ponadto zakwalifikowano 80 prac do wystawy, wśród których znalazły się dzieła naszych uczniów:
- Patryk Wojciechowski -klasa II B SP;
- Kinga Floch - klasa II B SP;
- Julia Zięta - klasa II B SP;
- Adam Grześkowiak - klasa I SP;
- Patrycja Puzicka - klasa I SP;
- Amelia Pruchniewicz - klasa I SP.
WSZYSTKIM DZIECIOM GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO AKTYWNOŚCI PLASTYCZNEJ !!!
Zdjęcia - Finał konkursu plastycznego "SKRZYDLACI ZWIASTUNI WIOSNY"
Dzieci z klasy II b przygotowały dla najmłodszych w naszej szkole przedstawienie pt. ,,Ścieżka pod górkę” z przesłaniem ,,Świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każde żyć tu może!”
Zdjęcia - Klasowe przedstawienie!.
Dnia 23 maja 2016 roku odbyła się wycieczka do Wrocławia klas IV-VI z wychowawcami p. Izabelą Kusiołek, p. Anną Makowską, p. Grzegorzem Nowakiem i p. Elą Ludwiczak. Punktualnie o godzinie 6:15 rano, trochę niewyspani, ale pełni zapału i dobrego humoru wyruszyliśmy do stolicy Dolnego Śląska. Podróż upłynęła nam w miłej, radosnej atmosferze, a wraz z mijającym czasem na niebie pojawiło się upragnione słońce. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Sky Tower i wjechaliśmy na najwyższy punkt widokowy na 49 piętro. Widoki były przepiękne.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Ruszyliśmy zatem do dzielnicy Wrocławia zwanej Ostrowem Tumskim, gdzie w stylowej restauracji zjedliśmy obiad, a następnie malowniczymi uliczkami szliśmy w kierunku Rynku. Po drodze podziwialiśmy: gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela, kościoły NMP na Piasku oraz św. Elżbiety, Barokowe Ogrody Ossolineum oraz Stare Jatki. Po cudownym spacerze naszym oczom ukazał się upragniony Rynek. Zwróciliśmy uwagę na średniowieczny plac targowy, będący obecnie centralną częścią strefy pieszej, fontanny oraz malownicze kamienice. Warto nadmienić, iż cały czas czuliśmy obecność Wrocławskich Krasnali
Kolejnym punktem naszej podróży było ZOO i najważniejsza atrakcja – Afrykarium, które na każdym kroku zaskakiwało różnorodnością form żyjących tam zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się akwaria: ryby z raf koralowych, tunel wodny, który otaczał zwiedzających, a w nim przepływające co chwila płaszczki, rekiny i żółwie. Oddzielny akwen przygotowany został dla fok i pingwinów.
Po tych niesamowitych wrażeniach z nowej części wrocławskiego ZOO, zwiedziliśmy pozostałe wybiegi. Dużo frajdy sprawiło nam obserwowanie pawianów, żyraf, strusi i słoni.
Po ,,obcowaniu z naturą” przeszliśmy w okolice Hali Stulecia. Tam odbył się pokaz ,,tańczące fontanny”.
Ostatnim punktem wycieczki był przepiękny Ogród Japoński – unikatowy w Europie, żywy fragment japońskiej kultury. Dzięki pracy japońskich specjalistów, wszystkie elementy w najdrobniejszych szczegółach są zgodne z oryginalną japońską sztuką ogrodową.
Po dniu pełnym wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy wspaniałe miasto – Wrocław.
Zdjęcia - Wycieczka do Wrocławia.
W słoneczny, majowy czwartek uczniowie klasy IIa i III SP wyjechali na wycieczkę. Po krótkiej podróży autobusem zatrzymali się w Borówcu, by obejrzeć fascynującą miniaturową makietę kolejową. Dzieci z zachwytem podziwiały pociągi przejeżdżające przez tunele, wiadukty i górskie stoki oraz samochody i samoloty. Następnie w Poznańskim ZOO uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych ze zwierzętami, które mogli dotknąć, pogłaskać i dowiedzieć się o nich wiele ciekawostek/ Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości nabyte podczas wycieczki zapiszą się w pamięci uczniów. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni.
W czwartek 19 maja br. klasy I i II b wyjechały na wycieczkę do CHATKI PUCHATKA w Jarocinie. Mogliśmy tam spędzić aktywne przedpołudnie korzystając z labiryntów, zjeżdżalni, ruchomego mostu, basenu z kolorowymi piłkami, gier zręcznościowych oraz zagrody Puchatka. Dużą atrakcją okazał się dmuchany zamek, w którym popisywaliśmy się skocznymi ewolucjami.
Zdjęcia - Z WIZYTĄ U MISIA PUCHATKA!
Uczniowie z klasy IIa i III przygotowali smakowite dania według własnych pomysłów, w których pomidor był najważniejszym składnikiem. Uczniowie wykazali się wyobraźnią i kunsztem artystycznym. Dania zachwycały oko swoją estetyką, a także niepowtarzalnym smakiem. W tym dniu drugie śniadanie było wiosenne, zdrowe i kolorowe.
Powstała również klasowa teczka z przepisami ulubionych dań z pomidorem i nie tylko. Uczniowie chętnie z niej korzystają.
Za udział w projekcie uczniowie otrzymali piękny pomidorowy dyplom.
Zdjęcia- „Pora na Pomidora” – finał.
Dwójka uczniów naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ”Kangur Matematyczny”:
- w kategorii Kadet - Patrycja Waligóra z klasy II gimnazjum
- w kategorii Junior - Marek Rybarczyk z klasy III gimnazjum
Gratulujemy!!!
W dniu 10.05.2016r. odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Chasternakiem, polskim prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, reportażystą. Ponadto gra w piłkę.
Jego twórczość literacka jest bardzo bogata, a pierwsze opowiadania pisał już w szkole podstawowej.
Podczas spotkania uczniowie kl. I i II gimnazjum wzięli udział w warsztatach, gdzie zaprezentowali talenty pisarskie, próbując stworzyć scenariusz filmu o gminie Krzykosy.